| Ðσℓℓɴιηנα a întrebat:

Buna happy Deci acum 2 ani le-am spus parintilor ca vreau un catel si o sora de mai multe ori. O sora am primit, dar sincera sa fiu nu e cum ma asteptam. Asa ca ieri seara cand a venit tata acasa, i-am spus ca daca a 2-a dorinta mi-a indeplinit-o, de ce sa nu o indeplineasca si pe prima. El a spus ca are un catel la magazinul lui pe care il tine in curte ca ii e mila de el. Si eu i-am spus ca nu il vreau pe catelu ala, ca vreau ca animalu pe care o sa-l am sa fie al meu, sa pot avea grija de el, si sa-l tinem in casa. Apoi am inceput sa ne certam pe ce rasa sa fie. Tata zice ca el vrea un teckel ca a avut el in tinerete, dar eu vreau un beagle. In discutie am omis-o pe mama, pentru ca stiam ca zice nu, dar poate tata o convinge. Ce rasa e mai potrivita?

12 răspunsuri:
| AnonimKidd a răspuns:

Beagle e intr-adevar mai frumos.Si deoarece aveti un copil mic in casa poti avea urmatoarele rase de cainibig grinog German; Labrador; Bulldog American; Pudel; Beagle sau Copoi.

| Adina77 a răspuns:

Buna!
Parerea mea e ca nici o rasa nu e potrivita in apropierea unui copil mic.
Mai asteapta, pana creste surioara.happy

| Ðσℓℓɴιηנα explică (pentru Adina77):

Ciudat asta imi zice si mamahappy

| Adina77 a răspuns (pentru Ðσℓℓɴιηנα):

Chiar de le faci carnet de sanatate,chiar de-i deparazitezi,nu este indicat.
Tot face alti si alti paraziti, puteti sa va imbolnaviti toti, sau poate deveni alergica surioara la par de caine.
Mai ai si tu rabdare nitel.si ca sa valorifici situatia,spune ca cedezi, ca nu mai vrei caine, dar sa-ti cumpere altceva ce-ti place...si te-ai scos!happy

| AndraaP a răspuns:

Depinde de tine si pana unde esti dispusa sa mergi pentru cainele taubig grin tekelii sunt mai potriviti pentru apartament deoarece nu au nevoie de f. mult spatiu.
pe cand beagle-ul are nevoie de o curte mare, fiinda ii place sa exploreze.
intai de toate ar trebui sa vezi daca ii poti oferi orice catelul tau are nevoiehappy
bafta! [funda?puppy dog eyes]

| Betty_9264 a răspuns:

Eu adooor BeaglehappySunt asa draguti si usoe de intretinut, nu au par lung si nu sunt mofturosi la meniu.Stiu pentru ca o verisoara de-a mea are Beagle. Explica'i tatalui tau ca nu sunt greu de intretinut nu lasa par in casa sunt foarte afecuosi cu oamenii, succes! sper ca te-am ajutat! Funda?puppy dog eyes

| Betty_9264 a răspuns:

Eu adooor BeaglehappySunt asa draguti si usor de intretinut, nu au par lung si nu sunt mofturosi la meniu.Stiu pentru ca o verisoara de-a mea are Beagle. Explica'i tatalui tau ca nu sunt greu de intretinut nu lasa par in casa sunt foarte afecuosi cu oamenii, succes! sper ca te-am ajutat! Funda?puppy dog eyes

| Memecy a răspuns:

Clar BEAGLE daca tie iti place doar depinde de puterea ta de convingere happy

| AnnaAnnne a răspuns:

Beagle e mult mai frumosbig grin

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Beagle e mai tare si mai fain si in plus daca vrei sa ai cainele tau tu tebuie sa alegi

| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns:

Begle e cel mai misto! funda te rog!

| TurcoaicaTa a răspuns:

Buna... dintre beagle si teckel as alege beagle. eu o sa am un pechinez pe 11 martie sunt foarte jucausi si inteligenti ca a mai avut si matusa mea big grin