| Ðσℓℓɴιηנα a întrebat:

Va rog sa ma ajutati si de data asta. Am primul meu catel si momentan il tin in curte, la magazinul lui tata. Sta in cusca din lemn, in jur e pietris (nisip si pietre) si il tinem in lant. E cam murdar, adica are blana incalcita, si cu chestii negre. E de rasa cocker, mascul in varsta de 2 ani. Ce accesorii, sa le zic asa, i-ar trebui? As intreba o prietena, dar acum doarme. Si cam ce solutii sunt bune impotriva purecilor? Si care solutii sunt bune ca sa-l spal?

2 răspunsuri:
| caucazianursu a răspuns:

Bun...in primul rand trebui sa i se taie blana incalcita iar dupa sa il duci la u nmedic veterinar pentru ca s-ar putea sa aiba panuchii sau capuse purici sigur si solutie de purici asta gasesti la o farmacie veterinara la fel si sampon special pentru cainiwinking

| caucazianursu a răspuns:

Indeparteazai parul incalcit(mai pe romaneste tundel)si dul la un consult medica...acolo o sa iti spuna ce e de facut