| Daria1104 a întrebat:

Bună dragilor, vreau să îmi conving părinții să-mi iau pisica.Am mai avut una care...Nu mai e și îmi e foarte dor să mă joc cu ea, să îi mângâi blăniţa și să o iau in brațe când plâng sau când nu pot dormi.Eu i-am mai întrebat o dată. Mama a zis că poate mă lasă. Tata însă a refuzat cu semnul exclamării.Ce să fac pentru a-i convinge? Dacă ați avut o asemenea experiență și ați reușit, spuneți-mi și mie, vă rog!

3 răspunsuri:
| CiubotariuAndrei a răspuns:

Eu am adoptat una dupa ce m-am mutat singur. Parintii pot fi destul de rai, dar na, o pisi costa mult. Macarea, nisipul, jucariile. Iti scot cateva sute de lei din buzunar lunar. happy Spor cand devii independenta.

| Katyk3229 a răspuns:

Eu mi-am rugat o rudă sa-mi dea ca cadou eu i-am platit si bani pentru ea si părinți au reacționat foarte bine iar acum încă am pisica sau poti aduce o pisică de pe strada si s spui ca ea singura a venit la tine (Am facut si asta )