| ChrisstinaXdddddddd a întrebat:

Buna happy I-am facut un tarc afara la umbra porcusorului meu de guineea, pot sa il tin acolo? Va rog raspundeti doar daca stiti :*

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Nu, nu e voie sa fie foarte mult timp tinut afara.
Poti sa-l scoti cateva ore, dar eu zic ca e periculos sa-l tii peste noapte, poate se face mai frig si i-ar fi greu micutului taubatting eyelashes.
Numai bine!

| ChrisstinaXdddddddd explică (pentru Cherilyn):

Am cusca in casa, ma refeream daca ziua pot sa il dau la aer happy
Multumesc pentru raspuns :*

| Cherilyn a răspuns (pentru ChrisstinaXdddddddd):

Da, e ok atat timp cat e caldut afara si el sta la umbra, si e ferit de pradatori gen pisici, caini. big grin
Daca are si iarba sa "pasca" e super, dar sa nu-l tii si noapteahappy

8 răspunsuri:
| mariusQ a răspuns:

Dace vrei sa moare de frig sau halit de o pisica mult noroc.

| ChrisstinaXdddddddd explică (pentru mariusQ):

Am sa stau langa tarc tongue si o sa il scot doar cand afara este o temperatura intre 18-24 C tongue

| RaluuxD a răspuns:

Da, e bine. Am avut si eu un porcusor de guineea si a muritsad. Dar eu il tineam in casa tot asa intr-un tarc mai mic pentru ca locuiesc la bloc. E bine, dar sa-l supraveghezi si in casa la fel ca sa nu faca ceva...(caca)laughing)Dar oricum va face intr-un sfarsitlaughing

| EstiFericitaSauTrista a răspuns:

●√V√V◕▐► Poti numa sa nu il prinda ploaia sau ceva de gen dar noaptea poate sa fie inca destul de frig si il poate afecta.

| Dana211 a răspuns:

Eu cred ca il poti tine dar numai ziua si asigura-te inainte ca nu are cum sa fuga si ca nu il poate manca nimic

| 7Mary7 a răspuns:

Nu e bine sa tii porcusorul afara, poate doar o mica plimbare, dar nu i-ar face bine sa il tii afara intr-un tarc.