| paulyna101 a întrebat:

imi doresc faoarte mult un catel dar de la parintii mei nu am sanse...de aceeia vreau sa mi-l cumpar singura, dar nu stiu cat costa... ziceti-mi si mie o rasa care ar costa mai putin de 400 lei.
MULTUMESC ANTICIPAT. & funda!

5 răspunsuri:
| Khnum a răspuns:

Poti lua un maidanez, este gratis si iti va multumi toata viata ca l-ai salvat.

| Khnum a răspuns:

Poti lua un maidanez, este gratis si iti va multumi toata viata ca l-ai salvat. Bafta!

| Bichonica a răspuns:

In principiu, nu prea gasesti un caine cu pedigree la pretul asta. Este foarte important sa te asiguri ca-l iei dintr-un loc sigur si nu cu boli, ca apoi vei avea multe drumuri pe la medic. Daca nu ai bani multi, poti adopta un caine, dar sa-l sterilizezi. succes!

| teo2000teo a răspuns:

Ce zici de aceste rase?:
-West Highland White Terrier - Westie
-Una din rasele de bichon(cam scumpi)
-Papilon -Chiuaua
-King Charles Spaniel -Jindo
-teckel
-Dalmatian -pudel pitic(cel normal este cam mare)
-Beagle -Cavalier King Charles Spaniel
-pechinez -Shitz Tzu
Conteaza cum poti sa il ingrijesti, sau de spatiul pe care il poti oferi, uni au nevoie de multa afectiune.
Bafta sa iti convingi parinti!

| kitty_8197 a răspuns:

Salut.
inteleg problema ta dar sa ti-l cumperi singura nu este o solutie. trebuie sa discuti cu parintii si sa vezi de ce nu vor sa ti-l cumpere. problema poate fi ca nu te cred destul de responsabila sa ai un caine si arata-le ca esti. daca nu au bani poti ajunge la un compromis si sa dai si tu jumatate din pret.
oricum daca nu ajungi nicaieri, uite niste siteuri:
http://www.eanimale.ro/anunturi/caini/vanzari/
http://www.cateidevanzare.info/
http://www.petz.ro/......e-casa.php
oricum poti sa intrebi la un petshop (ai putea la animax pentru ca poti sa si comanzi o rasa)
sper ca te-am ajutat