| ღSოiℓεFօгMεεღ a întrebat:

Imi puteti da niste exemple de nume pentru catelusa mea? Este rasa bichon maltese. Multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| Ioanadulcik a răspuns:

-Daisy (asa o cheama pe catelusa mea)
-Sara (asa o cheama pe fosta mea catelusa care a murit)
-Ada
-Micky
-Bella
-Marta
-Mara
-Bianca
-Moty
-Dolly
-Abba
-Adelina
-Onda
-Walta
-Winta
-Maddy
-Maisa
-Hali
-Cara
-Calida
-Bety
-Queen

Mie imi plac numele ciudate sunt mai interesanta :X sper ca te-am ajutat

5 răspunsuri:
| ioana100 a răspuns:

Fiecare stapan isi considera cainele si numele lui special.Nu te obosi sa cauti nume inaintea cumpararii patrupedului,asa eram si eu,stateam ore intregi in fata laptopului la site-uri specializate,facand liste cu posibile nume,cand ne-am dus sa o luam acasa,avea numele pus,mi-a placut foarte tare,are un nume special,majoritatatea persoanelor care o cunosc,spun ca "Mia"este un nume de om, dar mie nu mi se pare, este scurt, usor de retinut(pentru mine, caine si celelalte persoane). Mult succes!

| Lavinia218 a răspuns:

Missy, Sissy, Dolly, Puffy. ( am si eu un bichonel insa este mascul iar numele sau este Snowy ). Ai grija sa il perii in fiecare zii pentru ca parul lor este destul de pretentios, iar pentru petele de la ochisori eu am folosit apa distilata cu un tampon demachiat. pupici

| MariusYonuyzu a răspuns:

Bella,pufa,kara,tara,maya,asa,alma.sper ca te-am ajutat