| JammyBrooks a întrebat:

Bună!
In momentul de fata am 2 perusi, 1 porc de guineea, 2 hamsteri si 4 iepuri.
As vrea sa renunt la perusi pentru a nu mai sunt la fel de pasionata de ei.
Nici porcul nu ma mai pasioneaza dar nu il dau pentru ca mi- e drag.
Mi se pare desul de greu de ingrijit porcul dar totusi as mai vreau un partener pentru el dar problema e ca parintii nu ma lasa spun ca nu am grija de unul si vreau doi.Totusi as vrea doi pentru ca hamsterii sunt usor de ingrijit nu imi fac probleme dar daca nu mai am papagalii pe cap ma descurc cu doi hamsteri si doi porci dar nu inteleg.
Cum ii conving?
Merci!

3 răspunsuri:
| JammyBrooks explică:

Nu miroase adica eu nu simt.Nu ma lasa din simplul fapt ca nu cred ca sunt n stare.Stau la casa iepurii nu am probleme cu ei deloc.Nu inteleg

| RedNose a răspuns:

Ocupa-te mai mult de ei, sa vada ca este responsabila si poti sa ai grija de toti.

Gaseste pe cineva care sa faca schimb cu tine, tu ii dai 2 perusi si el sa-ti dea un porc sau vindei si cu banii iti iei singur/a un porc.

| GutuvanMorgan a răspuns:

Ai prea multe animale pe acolo happy Perusii doneaza-i > si au dreptate parintii cand spun ca n-ai grija happy A avea animalute inseamna si responsabilitate, nu doar placere/amuzament. Si nu e prea placut sa le schimbi rumegusul, miroase, asa-i?