| DarkAngelll a întrebat:

BUNA, la cati ani sau la cate luni imi pot spala cainele el are vreo 6 saptamana si saptamana viitoare o sa-i facem vaccin trebuie sa astept pana atunci sa-i fac baie sau pot sa-i fac acum

Răspuns Câştigător
| Michael54654654 a răspuns:

Buna,cainele ti-l speli de la 2 luni(8 saptamani) CU APA CALDA.Nu il spala acum,este prea mic si poate sa moara de frica sau frig.
Vaccinul se poate face si fara vreo baie,pisicile cand li se face vaccin le speli? Nu+ca gandeste ca pisicilor li se face vaccin fiind murdare de prin toate locurile prin care se duc.

DECI RECOMAND SA NU II FACI BAIE, Poate ia niste apa in mana si dai asa pe el putin, dar in niciun caz sa il pui in chiuveta sau cada.

FUNDITA?

6 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Da de ce trebuie sa-l speli? asta, cu spalatul cainelui, e o idiotenie.

| DarkAngelll explică (pentru a1doru):

SI cand o sa fie murdar si o sa aiba purici ce sa-i fac sa-l tin in casa murdar?

| a1doru a răspuns (pentru DarkAngelll):

Lupanu meu are 10 ani si nu-i fac baie decat 1 pe an, vara.in rest,vara, cand si daca are chef, se baga singur sub furtun.si n-a avut niciodata purici.

| DarkAngelll explică (pentru a1doru):

De unde sti ca n-are purici si chiar daca n-are purici totusi miroase si se simte si el rau nespalat

| Bogdanm82 a răspuns:

Intra aici si afla mai multe direct de la proprietari de caini.
www.cosmopet.ro

| DrA a răspuns:

E prea micut pentru baie. Mai ai rabdare sa mai creasca putin. Eu as merge pana la 10-12 saptamani si neaparat cu sampon pentru catei mici, e mai putin toxic si in apa mica, calda, sa nu-l trantesti in cada plina ci intr-un lighenut. Eu ii fac baita la catelusa mea numai seara, pentru ca sa aiba timp sa se usuce bine pana o scot afara dimineata. Plus de asta o tin invelita intr-o paturica pana se usuca cat de cat. Succes