| anonim_4396 a întrebat:

Loc de joaca pentru hamsteri-cum as putea improviza?

Are roata, scaritza si casa in cusca dar as vrea sa-i fac labirint si altele. Ce as putea sa-i fac?
Imi puteti arata si imagini.

4 răspunsuri:
| FucktheSystem a răspuns:

Poți să-i improvizezi tuneluri din rolele de la hârtie igenică. Labirint poți să-i faci din bucăți de carton lipite între ele cu aracet, sau plăcuțe de lemn de mici dimensiuni, deși nu cred că e o idee prea bună. În locul tău în schimb aș lua trei role de carton de la hârtia igenică (partea de carton care rămâne, eventual una mai mare, de la prosoape de bucătărie sau ceva) și le-aș prinde în formă de triunghi între ele, sunt destul de sigură că i-ar plăcea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când aveam hamster am vrut să-i fac o vilă laughing din 3case poziționate pe jos, pe mobilă (ceva distanță), cu tub flexibil transparent între case, ușor găurit (să îl văd în caz de e în tub)

| Mangustă a răspuns:

Poti sa-i faci tunele intregi si labirinturi din tuburi de proasoape de bucatarie sau hartie igienica, insa iti garantez ca nu vor rezista prea mult; o sa le manance in scurt tip.

| DianaDiaa a răspuns (pentru Mangustă):

Stiu asta laughing
are unul in cusca si l-a ros laughing