| Postelnicu_Alexutzu_1999 a întrebat:

As vrea sa fac muschi (masa) ce imi puteti recomanda? Nu am gantere ce as putea improviza pentru a face muschi?

Răspuns Câştigător
| robertp1 a răspuns:

Cine te-a mintit pe tine ca fara sala nu poti pune muschi? ai auzit de calisthenics? atunci cand mai faci o flotare, un amdomen in distractie, de fapt practici calisthenics, exista foarte multe tipuri de flotari care lucreaza diferite portiuni ale pieptului, tricepsul si umerii. Sau foarte multe tipuri de exercitii pentru abdomen,

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pentru muschi ai nevoie de :

1. banca reglabila + haltera de impins pentru piept

2. banca la 90 de grade cu suport de haltera pentru presa militara

3. suport pentru genuflexiuni ( si haltera cu discuri, evident )

4. bara pentru tractiuni

5. bari pentru flotari la paralele

6. presa pentru picioare

7. aparate pentru picioare, gambe, umeri, brate, etc.

8. gantere reglabile

9. scripete reglabil ( pe inaltime )

Cam de alea ai nevoie pentru muschi, doar cu 2 gantere sau improvizatii o sa RAMAI UN FIRAV

| Wehes a răspuns:

Daca nu ajungi la sala, nu o sa pui tu ''muschi''.

| Postelnicu_Alexutzu_1999 explică (pentru Wehes):

Sa mori tu am un coleg care nu a fost niciodata la sala si are la muschi zici ca a facut culturism nu neeaparata trebuie sa mergi la sala

| Wehes a răspuns (pentru Postelnicu_Alexutzu_1999):

Cred ca tu nu stii ce inseamna ''muschi'' prietene.
La sala o sa ai de 10 ori rezultatele mai mari decat acasa.
Aparatele ce ti le-a scris Cosmin mai sus costa sute de euro ( poate mii ) si banuiesc ca nu ti le permiti..in concluzie toate alea le gasesti la sala.
Tu crezi ca pui masa musculara cu ''improvizatii''? Vai de capu nostru!

| Wehes a răspuns (pentru robertp1):

Ramai tu la : flotari, abdomene, genoflexiuni etc si lasa-i pe altii care chiar vor sa puna Masa Musculara sa munceasca.
Tu ii recomanzi abdomene, dar daca el are strat adipos cum crezi ca il da jos? Poate sa faca 5 ani abdomene daca are strat adipos si nu ii permite geneticul. ( Solutia : Alimentatie + Cardio )
Vad ca esti blocat pe sportul asta ''calisthenics'', ai ridicat vreodata in viata o gantera in mana? sau dai sfaturi sa te aflii si tu in discutie.
Din partea mea ramaneti la sportul asta ca nu faceti sala pentru mine, poate va treziti.
P.S : Nu spun ca sportul ce il practica ''Bar Brothers'' e unul slab si nefolositor doar ca nu imi zice tu mie ca pui muschi cu ila mai repede sau mai usor fata de sala. Mai documenteaza-te ce armata de oameni, alimentatie si cata odihna sunt in spatele acestor rezultate. Ceea ce vezi tu pe youtube e o mica parte a muncii lor. Sunt sponsorizati de o gramada de lume si ei la randul lor promoveaza o gramada de articole de imbracaminte si alte ca. turi. Nu-i cunosc pe baietii astia da vad ca stiu mai bine decat tine ce implica sportu respectiv.

| robertp1 a răspuns (pentru Wehes):

Cine te-a mintit pe tine ca fara sala nu poti pune muschi? ai auzit de calisthenics? atunci cand mai faci o flotare, un amdomen in distractie, de fapt practici calisthenics, exista foarte multe tipuri de flotari care lucreaza diferite portiuni ale pieptului, tricepsul si umerii. Sau foarte multe tipuri de exercitii pentru abdomen,

Răspuns utilizator avertizat
| robertp1 a răspuns:

Eu am raspunsul, apucate de calisthenics. Calisthenics este un sport, care consta in exercitii (flotari, abdomene, tractiuni, genoflexiuni), dar sunt foarte multe tipuri, care lucreaza diferite zone ale pieptului, bratele, umerii, spatele, picioarele. Daca vrei sa te apuci, uitate la filmele urmatoare, nu costa bani, nu faci la fel de repede ca atunci cand mergi la sala, dar in 6 luni se var rezultate. http://www.youtube.com/watch?v=5n3mbzcRHj8 http://www.youtube.com/watch?v=jLCTPFSSUhM si aici vezi transformarea dupa un an http://www.youtube.com/watch?v=GhfLNN4BloY, daca vrei mai multe detalii, add rob3rt.9612

| klawdiw a răspuns:

Tractiuni la bara genoflectiuni abdomene sau poti incerca calisthenics

| ReDJoKeR a răspuns:

Du-te la sala omule