| Bogdan4688 a întrebat:

m-i-a murit un caine de 190 ani(canini) si mi-am cumparat altul care este mic(rasa: corcitura intre lup si malamut).Eu nu am avut niciodata un caine mic de 1 luna jumatate si nu stiu ce mananca cum sa il tratez.Cine imi poate spune ce mananca si mai multe detalii despre acesta?(nu vreau copy paste de pe nu stiu ce site-uri)

Răspuns Câştigător
| AnOnIm20202020 a răspuns:

Cu un caine mic trebuie sa te porti ca un ou,trebuie sa ii dai mancare de caini,trebuie sa nu il lasi prea mult in frig.
Daca cainele tau este unu da ala care e pretentios la mancare si daca ii dai o mancare care o mananca oamenii poti sa ii dai orce de mancare,cainele meu este corcit cu maidanez si lup si mananca absolut orce (nu chiR orce orce),Cainele tau cred ca nu e pretentios la mancare,ca in special rasele bison,westii, etc, sunt pretentioase la mancare si trebuie sa ii dai numai bomboane de caine.
Pe cainele tau trebuie sa il scoti afara, trebuie sa ii faci toate vaccinurile si carnet de sanatate.
SPER CA TE-AM AJUTAT, FUNDA?

6 răspunsuri:
| Betty_9264 a răspuns:

Buna,ai putea sa'i lapte cu seringa (bine inteles, fara ac). Lapte usor incalzit, ii dai cu seringa putin cate putin.Si de pe la 2 luni jumatate aproape 3 poti sai dai mancare in sos pentru JUNIORI de la un pet shop...si usor-usor crochete pentru junior, ar asta cand ii ies dintii mai bine si are cu ce manca.Sa-ti traiasca si sa te bucuri de el.
Funda? puppy dog eyes

| Bogdan4688 explică (pentru Betty_9264):

Funda e data dar tu ai vot

| RozyRozyRozy a răspuns:

Buna! si eu am avut un caine mic si ii dadeam lapte si a crescut foarte repede... poti sa ii mai dai si mancare mai moale, pentru ca este mic si nu poate sa mestece chiar orice sper ca te-am ajutat pa-pa

| dmady a răspuns:

Daca este mai mic de 1luna cu siguranta mananca lapte, te sfatuiesc sa ii dai cu un biberon sau ceva...ori ii pozi pune intr.un castronel ca sa se obisnuiasca sa manance singurhappy

| CrazyGirl01 a răspuns:

Si eu am avut un caine mic si ii dadeam laptehappy