| Carmen004 a întrebat:

Buna, mi-am luat un Husky, are o luna și mi-am mai luat încă un cățel tot de o luna și cățelul husky se comporta ciudat de când l-am luat pe celălalt.
Înainte de a-l luat pe celălalt se juca cu mine, alerga, se plimba cu mine, făcea ce făcea un câine normal. Și de când a venit celălalt se joaca numai cu el, se cearta amândoi, nu mai aleargă, nu se mai joaca. Spuneti-mi ce sa fac fiindcă am încercat tot și nu mai am idei așa ca va rog sa ma ajutați.
PS:Nu i-am făcut vaccinul și va rog sa-mi ziceți și despre vaccin și cum sa ma comport cu el.Va rog sa ma ajutați.

Răspuns Câştigător
| KiduIcs a răspuns:

Cățeii sunt și ei geloși, de când ai cumpărat celălat cățel poate simte ca nu ii oferi lui toată atenția, încearcă sa te joci cu amandoi și sa nu faci nicio diferența.
Iar in legătura cu vaccinul, cel mai bine este sa consulți un medic veterinar, el va stii exact ce trebuie făcut.

| Carmen004 explică (pentru KiduIcs):

Mersi mult

| KiduIcs a răspuns (pentru Carmen004):

Cu mult drag! Sper sa fie bine, pupici!

3 răspunsuri:
| Cqarina a răspuns:

La inceput probabil ca era gelos, acum zici ca se joaca impreuna si se cearta, daca sunt de acelasi gen cel mai probabil or sa se certe mai mult. Si eu am avut 2 husky si le placea sa se joace impreuna(erau de fata si baiat), dupa ce fata a mancat o pasare moarta(ii placea sa le prinda din zbor si sa le mance, daca ai pasari cel mai bine ar fi ca ei sa nu aiba acces, le place sa le le fugareasca si unora sa le manance, unii pot sa nu le faca nimic), a luat o boala de la ea si a murit. Acum celalalt husky se joaca mai mult cu mine, pentru ca e singur.
Vaccinurile iti recomand sa le faci la un medic veterinar, sa ai grija pentru ca fiind mici pot lua de la veterinar din sala de asteptare de la alti caini parvoviroza(boala canina pe care o fac doar cand sun mici si nu au vaccinurile facute, pana in 3 luni de obicei pot face acesta boala), daca poti chema doctorul beterinar acasa ti-as recomanda, tratarea de parvoviroza e putin cam costisitoare si o sa iti fie si mila de ei, daca ii iubesti, cal mai bime e sa iei un caine peste 3 luni.
Ps: unii husky cand sunt foarte veseli sau furiosi li se inroseste pupila, se face un negru cu nuanta de rosu, este vizibil.