| Ionelauser a întrebat:

Mie imi este frica de caini. Nu de toti decat de cei exesivi de mari si cei care sar pe tine sau latra prea mult.
insa imi doresc foarte mult un bichon maltez ca am auzit ca este foarte bland nu miroase, nu naparlese si nu musca deloc. nici nu stiu daca e adevarat. este adevarat?
Si a doua intrebare este.
Cum pot sa-mi conving parintii sa-mi cumpere unul?
Imi doresc cam de prin toamna trecuta ..si le-am spus parintilor ca imi doresc de Craciun. nu mi-au luat sad
Si acuma sansa mea este de Pasti. le-am spus ca vreau orice animal dar cel mai mult vreau catel...
Tata nu prea este de acord dar fratii mei si mama sunt de acord laughing. Ideea e ca noi stam la apartament si eu fac scoala de dimineata si nu prea am timp sa-l scot afara. dar tot o sa-l scot. sad stiu ca e cam lunga intrebarea dar.
La 5 raspunsuri o sa da fundita celui mai bun promit happy

Răspuns Câştigător
| Adde2 a răspuns:

Da, e adevărat, adică și dacă ar mușca, ar fi ca și cum te-ar mușca un pui de pisică. Nu depinde de rasă chestia cu mușcatul și lătratul, și bichon-ul latră destul de mult, doar că are un lătrat foarte subțire. Dar dacă l-ai lua de mic ar fi foarte ok, cu siguranță. Cât despre convins, poți încerca să le explici mai detaliat cât de mult îți dorești unul, iar dacă nu funcționează cu tatăl tău (așa sunt tații, mai încăpățânați), încearcă să o convingi pe mama ta să-l roage happy

2 răspunsuri:
| RoxyRoxanayo a răspuns:

Hey si eu mi-am dorit un cartel foarte mult si am reusit sa il reusesc! catelul maltez e adevarat de tot ce stii despre ei fiindca si eu am avut chanis se trage din neamul maltez... Oricum ca sai convingi pe parinti mai ales pe tatal tau.te duci il imbratisezi il saruti pe obraz si ii spui te rog tati. te rog imi ei un catel? daca nu merge incearca sa repeti asta cand nu e suparat si in fiecare seara pana la urma va ceda si iti va lua unul :* fundita :3?

| Ionelauser explică (pentru RoxyRoxanayo):

Scuze ca nu ti-am dat fundita, dar daca erau mai multe fundite iti dadeam happy si rasp. tau a fost castigator laughing lasa promit ca iti dau la alta intrebarea de a mea fundita tongue