| Timi_4915 a întrebat:

Buna am un catel Bichon de 8 luni.Mereu cand ies afara cu el latra agresiv la oameni, dar daca se apropie de ei si ii miroase se imprieteneste si nu musca, dar pentru ca latra nimeni nu se apropie de el si atunci el latra si mai agresiv.Caut sa il dezobisnuiesc dar FARA bataie. DAU FUNDA :d

Răspuns Câştigător
| AlexyaLove a răspuns:

Pai depinde cum l.ai crescut.Catelusii mici asa sunt ei mai agresivi un pic(ti.am spus in functie de cul l.ai crescut sau cat te.ai ocupat de el)sunt mai galagiosi si mai activi! Pai presupun ca il plimbi de doua ori pe zi, dimineata si seara, daca nu iti sugerez sa o faci.Cand iesi cu el afara,ia niste bucatele de carne fiarta, sau cascaval, sau crantanele micute pe care sa le pui intr.o borsetuta.Cand incepe sa latre la cineva,smuceste un pic si astfel adu.l langa piciorul tau, spune.i nu.i voie, si dai recompensa.Repeta asta de mai multe ori.Nu o sa invete din prima, dar in cateva zile se va obisnui, iar apoi incearca fara recompensa!

4 răspunsuri:
| AlexyaLove a răspuns:

Multam pentru fundaaaaa...in legatura cu animalele, daca mai ai curiozitati intreaba.ma...eu sunt dresoare de caini.App daca nu reusesti cu metoda aia, trim un mesaj, sa incercam altceva!

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a răspuns:

Imblanzesti' scuze pentru neatentie.

Trebuie sa-ti petreci mai mult timp cu el. sa-l implangesti. sa nu mai fie agresiv

| Timi_4915 explică:

Multumesc pentru raspunsuri.AlexyaLove mai mult.Si apropo chiar si doctorul mi-a spus sa nu-mi mai petrec atata timp cu el.a spus ca e prea alintat si sa-l mai las in pace.hee hee