| raxxoaiden a întrebat:

Hello! Sa incepem, am 3 caini, 2 sunt ale bunicii mele, 1 este al meu, cheltuielile sunt diferite! Eu platesc doar 1 catel (golden retriever, il tin in cusca, dar ii dau drumul zilnic), dar de mult imi doresc un Bichon Maltez/Havanez, dar mama nu ma lasa ca cica face caca/pisu in casa, cum as putea sa o conving sa imi cumpere unul (platesc jumatate)?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca esti complet imatur. Ai deja 3 caini in casa si mai vrei unul... de dumenzeu, ai crescatorie de animale in casa?
mai asteapta sa cresti si cand te vei muta in casa ta personala, iti iei si 20, ca atunci nu vei mai avea reguli de la parinti.