| CriStiNaBiTza a întrebat:

mie imi place sa cant, defapt ador asta, dar problema e ca nu prea am voce... si ce as putea face ca atunci cand cant sa nu sparg timpanele nimanui... sa am voce?/

Răspuns Câştigător
| dragutzairina a răspuns:

Si eu am aceiasi problemasad imi place extrem de mult sa cant doar ca nu prea am voce si am zis ca o sa exersez pana o sa imi iasa la perfectie si incep sa se vada rezultate din ce in ce mai favorabile

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu ai aptitudinea de a canta, degeaba! Aptitudinile sunt jumatate innascute, jumatate dobandite.
Deci, daca ai cat de cat voce, du-te la canto pentru a ti-o imbunatati, pentru ca se va pierde pe parcurs daca nu o valorifici.
Bafta!

| ceaiuldetei a răspuns:

Să îți antrenezi vocea și să muncești foarte MULT pentru asta.

Chiar dacă ai defectul ăsta (că n-ai voce), să știi că se poate lucra la el și cu ajutor ai să reușești să îl rezolvi.

Dacă vrei să cânți Bitză, nu prea îți trebuie voce de soprană.

Ai mai putea să încerci să faci niște cursuri și să te lași ajutată.

E important să știi dacă ai ureche muzicală. Dacă nu, cu ajutor, se poate rezolva și asta. Dar trebuie să muncești mult.

Muncește mult și unul care are voce și ureche muzicală. Cu exercițiu se rezolvă aproape orice.

Mult succes și fruntea sus. : )

| dragutzairina a răspuns:

http://www.karaokeparty.com/ acesta este un site unde poti exersa.Si eu tot pe acesta il folosesc :):D sper ca te-am ajutat

| dragutzairina a răspuns:

Fundita?big grin

| teodorutza27 a răspuns:

Daca ai posbilitatea sa faci canto cu un profesor, daca nu continua sa faci karaoke si sa canti pe acasa. Daca aceasta este pasiunea ta, straduieste-te! happy

| Ciprianpaul10 a răspuns:

Iti zic eu daca dai fundita