| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa va spun ca ador muzica,ador sa cant de cand eram eu mica mica si de atunci pana acum cant in fiecare parte a zilei si sa stiti ca am voce, mi-au spus mai multi asta si in plus vad si eu ca am. dar de la un timp cand incep sa cant incepe sa ma doara gatul. de ce se intampla asta? e vreo problema?

1 răspuns:
| dydysweet a răspuns:

Poate te-ai fortat prea mult sa canti daca ai spus ca iti place sa canti aproape mereu.incearca pentru o saptamna sau chiar doua sa vb cat mai putin sau sa vb mai incet si sa renunti un pic la cantat pentru ca daca canti incontinuu corzile vocale sunt afectate si ragusesti si nu ai sa poti vb aproape deloc, nu cred ca este o problema grava, incearca sa iei niste pastile pentru gat, de preferat dropsuri, dar daca nu iti trece dupa cateva zile du-te la doctor pentru ca s-ar putea sa fie vorba si de o mica raceala...:X