| pink13 a întrebat:

Bunahappype la ce varsta se invata un bichon sa faca pipi afara? si de aia si de aiahee hee

P. S:bichonul meu are trei luni:*

8 răspunsuri:
| •.•°..::paffy::..•.•° a răspuns:

Pai tu trebuie sa il inveti sa faca afara gen daca face in casa il certi iar daca face afara il recompensezi big grin

| papusikatha a răspuns:

Cred ca atunci cand il dai la scoala. pana atunci. pampers.

| CrazyPittica a răspuns:

Buna! Am un bichon de 6 luni si stie sa faca pipi afara.Ai putea sa il scoti afara si sa nu pleci pana nu face.O poti certa putin daca face in casa.Succes!

| CrazyPittica a răspuns:

Ma poti intreba mai multe despre bichon

| Wolfenstein a răspuns:

Simplu! cand face in casa ii dai una la fund si il bagi cu capu in ce a facut el iar cand a facut afara incepi sa-l mangai si sa ilk recompensezi cu ceva bun! funda?

| Cristi01Andrei a răspuns:

Un caine se dreseaza dupa varsata de 6 luni si jumatate sa tii minte astalaughing))))

| anette97 a răspuns:

Nu conteaza varsta /du-l cat mai des la plimbare pe afara si cand isi face nevoile zii bravo, iar cand isi face nevoile in casa cearta si batel asa putin ca sa isi dea seama ca nu este bine. dupa o luna aproximativ se va obisnui (raspunsul ti l-am dat din propria experienta eu am un catel de 4 ani)

| мιcυтѕѕα a răspuns:

Buna! Poi cred ca asta e varsta cand cainii invata cel mai bine ce trebuie sa faca...winking dupa aia iti va fi mai greu sa il inveti sa faca afara daca pana acum nu ai facut`o.aa si apropo daca face in casa du-l acolo unde si-a facut nevoile si dai asa o palma usor [niciodata in cap sau la bot] iti spun din propia mea experienta si chiar a functionatwinkingwinking succes