| NicollNikkyKv a întrebat:

Hei... luna viitoare imi iau un catel... voi ce catel credeti ca mi s-ar potrivi intre : beagle, labrador si bichon maltes?

App: stau la casa, am o curte mare.

si inca o intrebare daca imi voi lua un beagle sau un bichon va trebui sa-l tin in casa... nu-i asa?

dar mama nu pre ma lasa sa-l tin... cum sa o conving sa ma lase sa-l tin pe timp de iarna in casa? si sa-l invat sa faca nevoile afara?

Dau fundita la cel mai bun raspuns big hug mersi muult!

Răspuns Câştigător
| prettyselena11 a răspuns:

Beagle ai incredere daca ai o curte mare este super frumos si jucaus!

5 răspunsuri:
| คlєxヅ a răspuns:

Ciobanesc German,Chow Chow, sau un yorkshire terrier, si daca ai garduri bune si un saint bernard, lup cehoslovac (poti sa pacalesti copii cu el spunand ca e lup si ca e agresiv, dar de fapt e foarte blandhee hee, am si eu unu si e cuminte, adora zapada!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ia-ti un caine lup. Ti-ar pazi casa. Omul crede ca ce face el e bine si pentru animale. Cainele a fost nascut in natura si a trait milioane de ani acolo fara sa-si fi facut casa. I-a fost mai mult de cat necesar un barlog. Daca-i faci o cusca cu paie zice "multumesc".

| eaglewatch01 a răspuns:

Toate trei rasele pot trai si la curte.Maltezul e mai sensibil la frig, dar se obisnuieste si in final o cusca pe masura lui si plasata intr-un loc protejat de curenti, ii va ajunge.Nu toti oamenii tin ciinii, de rasa mica sau mare, in casa.

| AndreLove a răspuns:

Eu zic sa-ti i'ei unul mic si dragut. Adica un Bichon Si-Tzu! ATENTIE nu Si-Tzu, Bichon Si-Tzu. E foarte frumos, am si eu unul! Ti'l recomand. PS nu nuaparat trebuie sa'l lasi in casa, dar sa mai ntre si el din cand in cand

| Roxana13Roxy a răspuns:

Nu conteaza ce rasa de caine iti iei, toate din cele trei pot sta afara si pe timp de iarna, ii pui in cusca o patura groasa si gata, rasele acelea au blana nu par(eu am un yorki, el are par si pe timp de iarna trebuie sa ii pun o hainuta ) deci, ia-ti-l pe care vrei tu(parerea mea e sa iti ieu un labrador daca stai la curte) pup :*