| anonim_4396 a întrebat:

Intrebare 2 in 1! laughing
Sa imi iau porcusor de Guineea sau hamster?
Mia spus o colega care a avut porcusor de Guineea ca mananca numai porumb, castraveti si ca e mofturos la mancare.
Iar hamsterul cam miroase si eu vreau sa-l tin in camera la mine.
Am un terrier pitic de un an si un pic, dar nu a facut-o! laughing e cam disperat de la un timp, dar nu am la cine sa-l dau!
Cunoasteti sau aveti si vreti sa dai? contactati-ma!
Fundă!

Răspuns Câştigător
| UnicornsAreLove a răspuns:

Pana la urma cand eram la tara(tiam povestit ca rodea barere, na ca a reusit sa le si rupa)a iesit si fratele meu a dus gunoiul.El cum era energic sa suit in gunoi si papa hamster.O chema ilinca pana am realizat ca e baiatrolling on the floor

23 răspunsuri:
| UnicornsAreLove a răspuns:

Pai intr-adevar hamsterul cam miroase daca nu ai grija de el. Porcusor de guineea nu am avut dar hamster da.Si eu l-am tinut in camera pana cand s-au intamplat 2 chestii:
1. Mirosea
2.Hamsterii sunt nocturni! Se foia prin cusca pe rotita incerca sa rupa barele de la cusca le musca!
Deci acum e alegerea ta.Hamsterul care l-am avut eu mai intai statea intr-un acvariu si a reusit sa rupa cortul de la acvariu.

| βʋϰβʋииʏ a răspuns (pentru UnicornsAreLove):

Ce hamster energic! sigur nu i-ai dat Red Bull inloc de apa?! laughing doar glumeam.
Sa inteleg ca imi recomanzi porcusor de Guineea.
Pana la urma ce ai facut cu hamsterul? thinking

| βʋϰβʋииʏ a răspuns (pentru UnicornsAreLove):

Faina poveste! laughing

| UnicornsAreLove a răspuns (pentru βʋϰβʋииʏ):

Eu iti recomand un iepurebatting eyelashes laughing din 2 castiga al 3-lea.Eu am avut iepuras era mic de camp si gri.La gasit bunicul si mi la adus mie.Trebuia sa il hranesc cu seringa il lasam liber prin casa si a venit o data tin minte si ma lingea pe picioare o.O.

| βʋϰβʋииʏ a răspuns (pentru UnicornsAreLove):

Are tata 12 iepuri Belgieni, dar sunt prea mari sa ii poti tine in brate! x_x
Doar daca mi-as lua un iepure pitic day dreaming

| UnicornsAreLove a răspuns (pentru βʋϰβʋииʏ):

Apai de ala.Cred ca la asta nu mai vrei sa ii sti povestea.

| UnicornsAreLove a răspuns (pentru βʋϰβʋииʏ):

Pana la urma cand eram la tara(tiam povestit ca rodea barere, na ca a reusit sa le si rupa)a iesit si fratele meu a dus gunoiul.El cum era energic sa suit in gunoi si papa hamster.O chema ilinca pana am realizat ca e baiatrolling on the floor

| Sparckling a răspuns:

Părerea mea e sa nu-ți iei iepure.Sincer,stii ca dacă fac un pisalau, te alunga din camera cu mirosul lor? Am avut si chiar nu vreau sa repet experiența. Hamsterul e o alta rozatoare căreia ii miros la fel de urat fecalele.Personal,ador hamsterii pitici.Sunt ASA de mici si firavi puppy dog eyes ...si draguti.Desigur,mai este si varianta porcusorului de Guineea love struck.valoarea unuia poate fi de la 25-100lei.Dacă vrei cu pedigree,exista crescatorii speciale(impala, inca, pauline), unde prețul e 100lei, dar ai si siguranta unui animal sănătos.Si porcii de Guineea sunt alintati, dar au un farmec aparte(ca orce animalut). Asta e părerea mea!winking

| mariusQ a răspuns:

Categoric porcusor de guinea.

| CosminRR a răspuns:

Eu iti recomand un porc MISTRET! happy

| βʋϰβʋииʏ a răspuns (pentru CosminRR):

Daca imi recomanzi un porc mistret nu vrei sa vi la mine? :-J

| CosminRR a răspuns (pentru βʋϰβʋииʏ):

Gata, nu mai are rost sa continui...Vad ca nu stii de gluma.

| βʋϰβʋииʏ a răspuns (pentru CosminRR):

Faza e ca la tine gluma e prea dura, ori sunt eu prea serioasa thinking
Inf., am ras de m-am " spart "!

| CosminRR a răspuns (pentru βʋϰβʋииʏ):

Ma bucur daca te-am facut sa razi...si nu oricum. te-ai spart!

| βʋϰβʋииʏ a răspuns (pentru CosminRR):

Si eu iti multumesc ca m-ai " spart "! acum nu imi mai iau hamster si lipici!
Ce imi recomanzi? thinking

| UnicornsAreLove a răspuns (pentru βʋϰβʋииʏ):

Te lipesc eu la loc stai linistita.Vezi sa nu te mai spargi.Aaa si iepurii miros ce sa mai.Eu am papagali care nu miros.

| βʋϰβʋииʏ a răspuns (pentru UnicornsAreLove):

Papagali canta! iar eu ma trezesc la 2! laughing
Am avut unu dar s-a trezit mama sa-l dea afara iarna si la legat de un copac prost si a cazut cusca. de acolo iti imaginezi! nu mai vreau papagal niciodata!

| βʋϰβʋииʏ a răspuns (pentru UnicornsAreLove):

App. ce animal nu ai avut? laughing
Ca vad ca ai avut multehee hee

| UnicornsAreLove a răspuns (pentru βʋϰβʋииʏ):

laughing Eu am o papagalita care tace da nici ca nu scoate un pasait.E fata si e nimfa.Incearca+ca nu miros.Ma amuza creasta si obrajii.Doar papagalii (baietii) canta.(valabil la nimfe in cele mai multe cazuri)

| βʋϰβʋииʏ a răspuns (pentru UnicornsAreLove):

Am avut nimfa cuplu dar au murit, nici nu stiu de ce, i-am gasit plini de sange si aflasem ca erau amandoi baieti si de aia! laughing
Ultimul a fost un perus pe nume Rocky puppy dog eyes! Miss you, Rocky!

| βʋϰβʋииʏ a răspuns (pentru βʋϰβʋииʏ):

Sunt inebunita dupa animale! dar parintii mei accepta doar baieti ca sa nu se inmulteasca, tata cel putin e foarte egoist si zgarcit! laughing

| UnicornsAreLove a răspuns (pentru βʋϰβʋииʏ):

Femelele la papagali daca sunt singure fac oua goale.Deci nu se inmultesc.Eu la cate animale am avut... numai caine si pisica nu am avut.

| βʋϰβʋииʏ a răspuns (pentru UnicornsAreLove):

Am 3 pisici ( masculi ) si 2 catei ( tot masculi ) iar 8 din iepurii Belgieni sunt baieti iar restul fete, dar acolo asa a fost sa fie, ca taicamiu a inceput cu 2 femele si un mascul.
Daca vrei ma anunti! laughing e disperat sa vanda 250 lei ala mare de 10 - 13 kg sau ala mic de 4-8 kg la 50 lei! laughing)

| lariistypayhorlikson69 a răspuns:

Eu zic sa-ti iei ce vrei. Ce daca miros sau is mofturosi? Miros numa daca nu ii ingrijesti, si is mofturosi nu prea cred. In fine ia-ti ce vrei tu. Toata lumea poate sa iti zica ca aia miros alai nu stiu cum.