| dummyfunny a întrebat:

Bună, pisica mea este în călduri de câteva zile și aș vrea să știu dacă după ce o voi steriliza ea va mai continua să intre în călduri? Bănuiesc că hormonii nu-i vor dispărea în totalitate, dar voi mai avea episoade de genul?

Răspuns Câştigător
| Pati2500c a răspuns:

Nu o sa mai intre in calduri, cel putin asa stiu. Am o vecina ca si a sterilizat pisicile si nu mai are probleme cu ele. Si eu iti sugerez sa o sterilizezi, astfel vei reduce riscul de a avea pui nedoriti. Pisicile nesterilizate sunt expuse riscului de cancer ovarian etc. Eu zic sa vb cu un doctor care te va sfatui la randul sau sa o faci. Sunt atatia pisici micuti abandonati, nu ii inmulti si tu. Bafta

| dummyfunny explică (pentru Pati2500c):

Mulțumesc frumos ????

2 răspunsuri:
| Uxellodunon a răspuns:

Ii va scoate uterul si ovarele, care sunt orgnele care produc acei hormoni.