| petrutaandreea a întrebat:

Puiul meu de golden retriever de 2 luni a inghitit acum doua zile o bucatica de plastic...el este tot voios si nu refuza hrana insa parca ar avea dificultăți la respiratie. Ce este de facut? El nu a dat afara bucatica de plastic. Se poate face ceva si fara ajutorul medicului veterinar?

12 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Daca nu a eliminat bucatica de plastic, urgent veterinar.

| petrutaandreea explică (pentru baru):

Nu este posibil sa o elimine singur? Adica dupa cateva zile?

| baru a răspuns (pentru petrutaandreea):

Tine de noroc. Nu cred ca este bine sa risti.

| gigite a răspuns:

Indicat este la doctor sa te duci, daca nu poti sa ii deschizi gurita si sa faci o vizionare... dar mai repede, te rog...

| petrutaandreea explică (pentru gigite):

I am deschis gurita de atunci, dar deja o inghitise...

| DeyCj a răspuns:

În cazul ăsta nu prea se poate rezolva fără veterinar.Probabil bucățica de plastic îi opturează traheea.Trebuie văzut ce este acolo.

| Pati2500c a răspuns:

Daca deja respira greu, trebuie da mergi la vet, nu mai sta

| petrutaandreea explică (pentru Pati2500c):

Am inteles! de abia astazi am observat ca respira mai des...nu stiu cum sa ma exprim...

| Pati2500c a răspuns (pentru petrutaandreea):

Te inteleg, cea mai buna solutie e sa mergi la veterinar, el va sti ce sa faca, ar fi bine sa ii faci si vaccinurile pentru ca e de rasa si sunt mai predispusi bolilor

| petrutaandreea explică (pentru Pati2500c):

Pana acum are toate vaccinurile făcute. O sa merg cu el la veterinar cât mai repede

| Pati2500c a răspuns (pentru petrutaandreea):

Bun, mult noroc happy

| petrutaandreea explică (pentru Pati2500c):

Multumesc mult????