| Cosmii_SoWhat_1999 a întrebat:

Buna/salut. Am un pui de Husky, de o luna si două saptamani femela, stau la casa, si o scot zilnic in curte cu lesa, pentru ca e năzdravana si nu vreau sa se învețe de capul ei. Câteva sfaturi de dresaj, de ex cum o pot dresa sa meargă la pas cu mine si de la cate luni sa încep lecțiile de dresaj?
Mulțumesc

2 răspunsuri:
| Cosmii_SoWhat_1999 explică:

Ma joc cu mingiuta cu ea, si i-am luat, biscuitei, recompensa ce nu o primește zilnic, asculta doar la șezi.Am nevoie de sfat la cum o fac sa meargă la pas sad

| jessica1234 a răspuns:

Buna! eu am un bischon havanease si am inceput lectile de dresaj de cand a fost mic de la 3-4 luni (acuma are 9 luni) si poti sa ii iei ceva granule sau ce ii dai tu de mancare si i-am spus raporturi: sezi, pe burta, da labuta, ......si aruncai o minge sa o prinda prin curte asa se dreseaza usor... sper ca te-am ajutat! FUNDA?