| whatevernvm a întrebat:

As avea o intrebare pentru cei care se pricep la gaini sau mai exact la pradatorii lor.
Aseara a venit vulpea, ne-a luat 3 gaini, le-am gasit fulgii, resturi, toate bune si frumoase, gaini speriate, etc. Astazi erau toate gainile ramase in urma "macelului" de aseara, insa spre seara am gasit o gaina fara cap in cotet, cu capul langa ea ca si cum ar fi fost taiat. As vrea sa stiu ce animal ar fi putut sa o decapiteze in felul asta pentru ca daca era vulpe ar fi mancat-o si presupun ca si dihorul la fel. Specific ca locul cotetului este undeva sus, deci ar fi trebuit sa se catere, iar cainii care de obicei latrau nu au dat niciun semn ca ar fi ceva neregula, iar ea a fost omorata practic inca pe lumina.

Răspuns Câştigător
| Doub a răspuns:

" o gaina fara cap in cotet"- Asta îmi aminteşte de proful de geogra.rolling on the floor))))))))))))

| whatevernvm explică (pentru Doub):

Te ador

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Ştiu, prinţeso, ştiu. Toată lumea o face. smug

15 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Heeelaaaaaaaaauuuuuuuuuuu, printesa mea.

| whatevernvm explică (pentru Doub):

La altă întrebare nu puteai să răspunzi?laughing

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Nu, printeso. Hitler ti-a omorat gaina.sad

| whatevernvm explică (pentru Doub):

Mno.a fost măcel. Ce pot să zic.

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Te iubesc.love struck

| whatevernvm explică (pentru Doub):

Și eu te iubesc, dragostea mea frumoasă și dulce!

| Doub a răspuns (pentru whatevernvm):

Awwwwwwwwww.

| Ruxandra15 a răspuns:

S-ar putea totusi sa nu fie un animal ci un om. Acum sa fim seriosi totate animalele care mananca gaini nu le decapiteaza si le lasa asa, ci le mananca pe loc. Poate cineva va vrea raul si s-a gandit sa va lase fara animale. Eu zic sa mutati cotetul gainilor sau sa da-ti drumul la caini. Ori inchideti cotetul bine de tot.

| BarnaCamelia2001 a răspuns:

Cel mai sigur a fost un dihor, pentru ca se strecoara in asa fel incat nimeni nu aude nimic, iar gainilie neavand celule galbene, nu vad pe intuneric. Si fiind grea, nu putea sa o ia cu el.