| RedProject_Ciprian_1996 a întrebat:

Buna seara,

Azi de dimineata in parcare la carrefour am gasit un pui de catel lovit la picior. L-am adus acasa dar avand caine agresiv tot femela nu a acceptat puiul. L-am tinut toata ziua pana acum seara cand l-am dus si l-am lasat in curtea unui cabinet veterinar cu bobite pentru. pui si un bol cu apa in speranta ca maine de dimineata il va gasi veterinarul si se va ocupa de el. Acum nu stiu daca am procedat corect...

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Ai procedat mai mult decat corect, mai ales daca nu era posibil sa-l tii la tine pana a doua zi.Majoritatea l`ar fi lasat in locul in care l`au gasit.

| AntoniSoulesOne a răspuns:

Ai procedat corect.

| Bota_Valentin_1991 a răspuns:

Ai procedat foarte corect, decat sa-l scoti in strada sa-i faci mult mai mult rau, l-ai dus la un cabinet veterinar, unde i se poate da o sansa la salvare, daca medicul de acolo si echipa lui sunt oameni cu suflet.Ai facut o fapta buna, care va fi rasplatita sunt sigurwinking.