| ___Enzo a întrebat:

Bună seara! Dacă castrezi o pisicuta nu o sa mai aibă deloc menstruație?

6 răspunsuri:
| Sophieka a răspuns:

Nu va mai intra deloc in calduri, nu va mai avea contacte pentru reproducere deci nu va ramane vreodata gestanta.
Ii va fi mai bine asa daca nu vrei pui... Sunt oricum destui puiuti pe strazi si in alte gospodarii pentru adoptii.

Doar sa gasesti un medic bun si sa ai grija de ea o saptamana sa nu faca eforturi fizice, sa ii dai antibiotic si o pastiluta pentru dureri si sa ii pui un coif / guler pe care il cumperi fie de pe net fie de la un pet-shop ca sa nu isi desfaca operatia.

https://www.sarsaila.ro/......ecuperare/

| RoxanaIoana108 a răspuns:

Va mai continua o perioadă, iar după se va opri.

| pagliaci a răspuns:

Cand au avut pisicile menstruatie?

Răspuns utilizator avertizat
| amalia8382 a răspuns:

Pisicile nu am menstruație...ciclul la pisici înseamnă perioada lor de reproducere. am 8 pisici. Este bine sa fie sterilizata deoarece o protejează de multe boli