| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti da si mie niste idei ce sa fac de Revelion?

27 răspunsuri:
| NevastuicAaA a răspuns:

Uita-te la tv pana la 23:30(am vazut ca Dan Negru are ceva interesant pe antena, sipe KanalD roata norocului cu vedete)
Stai in familie.
Daca vrei iesi cu prietenii, sau cu familia in centru.Sigur este ceva important si pe acolo.
Daca esti din Bucuresti am auzit ca sunt multe concerte faine...
Sau invita un prieten/prietena la tine

| WR104 a răspuns:

Sa stai in cap, cred ca ar fi destul de interesant, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sahul, table, adevar sau provocare, bancuri, filme, dans, puteti face poze big grin!

| LiviuuuXD a răspuns:

Dai o petrecere cu prietenii,petreci cu familia,te imbraci in rosu,iti pui bani in buzunar (ca sa ai bani multi anul viitor), sa mergi la un restaurant,sa stai pe chat la pc, sa mergi cu prietenii afara sau in cluburi, sa mergi la disco, asculti muzica, daca ai animal ceva sa te joci cu el afara prin zapada,sa spui povesti de groaza,bancuri sau sa joci adevar sau provocare cu prietenii,sa gatesti ceva dulce, sa servesti un pahar sau doua de sampanie,sa te uiti la artificii, asta e cea mai tare! Ia-ti o masca infricosatoare, suna un prieten cu un numar necunoscut, spune-i ca e blestemat si sa vina afara la poarta, tu te ascunzi pe undeva pe acolo si iesi cu masca si il sperii.

| PiTbuLuL a răspuns:

Sa mergi sa te distrezi cu prieteni sa bei un pahar de sampanie sa mergi prin oras sunt multe variante.

| JockerStoica a răspuns:

Sa te distrezi cu Prietenii e cel mai bine.

| RappMusicc a răspuns:

Incearca sa iti chemi prietenii, sa bei cu ei sau sa ii chemi sa mancati ceva si la 12 fara ceva sa iesiti cu o masa pe strada sau doar cu sampanie si cu niste pahare si sa dai foc la artificii, sa bei la poarta cu prietenii sa spargi pahare si ce vrei tu

| dianadienutza142 a răspuns:

Sa faci peste, sa te imbraci an rosu, la 0:00 sa ai un pahar cu sampanie plin ( si sal bei ciar atunci ) sa nu gatesti pui, sa fie veselie, sai ai banni in portofel cand ie 0:00 nu imprumutati, si cam atat... Funda?

| Seby90 a răspuns (pentru dianadienutza142):

Da altfel nu te poti bucura de anul nou.

| dianadienutza142 a răspuns (pentru Seby90):

Ba da dar astea sunt ideile mele, PA PA!

| dianadienutza142 a răspuns (pentru Seby90):

De ce nu? am tot ce imi trebuie! oricum ce ati pasa tie domnu ce vorbeste Chineza! haha

| Seby90 a răspuns (pentru dianadienutza142):

Asta tot pentru mine era?
Te-ai simtit jignita de sarcasmul meu? Foarte bine, practic asta si intentionam.

Nu prea am inteles partea cu chineza, de fapt daca stai si te gandesti putin, chineza este o limba foarte grea cu cateva mii de litere, mersi pentru ca m-ai facut de 10 ori mai inteligent ca tine si ca mi-ai adaugat o a patra limba straina pe lista.

| dianadienutza142 a răspuns (pentru Seby90):

De ce nu? am tot ce imi trebuie! oricum ce ati pasa tie domnu ce vorbeste Chineza! haha, a si apropo ti-ai sters mesaju an care ai scris Chineza ca tie rusine?! haha!

| Seby90 a răspuns (pentru dianadienutza142):

Mesaj? Chineza?
W H A T T H E F U C K.

Grow the hell up, please?

| dianadienutza142 a răspuns (pentru Seby90):

Scuza-ma dar cand ti-am spus ca vorbesti Chineza ma refeream ca nu stii sa scrii nu ca stii sa scrii Chineza, esti ciar mai prost de cat credeam, an + nu m-am suparat de loc din contra imi place sa te chinuiesc caci o meriti, si am o intrebare de ce ti-ai sters mesajul an care nu ai stiut sa scrii? cred ca stiu de ce, caci te-ai temut ca vei fii de rasul lumii la ce inteligenta ai!

| dianadienutza142 a răspuns (pentru Seby90):

Le mesajul tau an engleza ati raspund: now, but you are a big loser! because you don't now to write ok!

| Seby90 a răspuns (pentru dianadienutza142):

Iti zic de pe acum. Nu am sters nici un mesaj, de fapt nu am sters nici un mesaj niciodata. Daca vrei sa o luam cu corectatul, te rog, da-mi voie:
"cand ti-am spus ca vorbesti chineza" - Aici nu vorbim, scriem.
Virgula care urmeaza de fapt trebuie sa fie un punct si sa scrii cu litera mare.
"esti mai prost de cat credeam" - decat legat
an + = in plus (e i din i si nu din a, si plus se scrie nu se pune semnul din matematica)
caci o meriti, si am o intrebare - (pe langa faptul ca trebuia sa incepi o noua propozitie) tu ai pus si virgula si "si".
mesajul an care - mesajul in care (din nou, in nu an).
cred ca nu ai stiut sa scrii? cred - Cred, cu litera mare.
ca vei fii de rasul lumii - ca vei fi, cu un singur i, sa nu facem excese ok?
la ce inteligenta ai! - Inteligenta nu dicteaza gramatica si ortografia.

Deci cine este analfabetul?

O seara buna.

| Seby90 a răspuns (pentru dianadienutza142):

Know*.

| dianadienutza142 a răspuns (pentru Seby90):

Deci,in primul rand nu fac asa de mari sa zicem daca ati dai seama ca nu am facut scuala an tara, ci in strainatate, deci cine ie cel mai prost acum
O seara buna, caci nu vom mai vorbi!

| Seby90 a răspuns (pentru dianadienutza142):

Ati? an? ie? Te lauzi cu scoala in strainatate, din prostie ai dat-o in patetic.

Sunt mai prost ca tine ca am facut scoala in Romania si nu sunt un iliterat ca tine.

Seriously?

Now really? That's your lowest blow?

Daca tu zici ca nu-s asa de mari... slava domnului ca prostia nu doare, ai fi la spital si ai cersi morfina.

| dianadienutza142 a răspuns (pentru Seby90):

Vezi ca incepi sa fii obraznic, caci nu ma laud ci doar ati spun, oricum hai nuapte buna caci nu sunt un obraznic si prost ca tine hai pa, sa stii poti trimite raspunsurile caci nu le voi citi literatule din Romania, ciar si tu te lauzii cu scoala in Romania, insasi am un viitor mai bun de cat al tau, din sprijina scolii!

| Seby90 a răspuns (pentru dianadienutza142):

Daca esti atat de stupida pe cat scrii singurul tau viitor va fi sa speli WCuri, cel putin nu in Romania.

Nu iti doresc decat sa miroasa mai bine cacatu strain atlfel ai... you know.

Si ce ai sa imi faci daca devin obraznic? Ai sa ma lovesti virtual? Te rog nu!

ati, nuapte, prost?(credeam ca esti fata, esti confuz oricum), lauzii, de cat, din sprijina scolii!

Ai gresit 50% din ceea ce ai afirmat.

| ღdafina a răspuns (pentru Seby90):

Esti tare! laughing)

| Danutsyk a răspuns:

Poti sta la pc toata searalaughing)
in familie
cu prietenii tai
sa te duci in discoteca/club
sa te duci pe la magazine
Sa cumperi ce iti doresti
Sa gatesti
...La 00:00 poti sa iti pui o dorinta...sa pornesti artificii; sa te uiti la tv
Funda?happy

| Pisicutayna a răspuns:

Du-te sa petreci cu prietenii! Asta e cea mai buna idee sa te simti bine happy

| Serre a răspuns:

La masa,acasa, in pat, pe casa, afara, ...mai vrei variante?

| mihaipolut a răspuns:

Sa mergi in club cu prieteni, la un restaurant, acasa cu familia sau prieteni sau ceva mai ne obisnuit la o pensiune la pișcină pentru ca tot e frigut afara!