| DecoratiuniCarmen a întrebat:

Buna seara,
Pisicuta mea si a rupt o unghie nu stiu cum am vazut dintr-o data sange peste tot.
Cand m-am uitat am realizat ca nu mai are unghia.
Problema este ca sangereaza, am bandajat-o cu toate ca nu ii place.
Va rog sa imi spuneti daca aveti alte alternative in afara de ce am facut eu.
Daca sangerarea continua maine ma duc cu ea la vetarinar.

Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Ai fost la medicul veterinar? E ok pisicuta?

| Catrice a răspuns:

Baga dezinfectant și antibiotic, fix crema de galbenele îți trebuie laughing

| Holiday a răspuns (pentru Catrice):

Nu e necesar nici unul, nici altul. E suficient s-o lase sa isi linga rana.

| Catrice a răspuns (pentru Holiday):

Nu toate rănile sunt recomandate a fi linse totuși...una e o zgarietura, alta e una sangeranda

| Holiday a răspuns:

Desfa-i bandajul sa se poata linge. Saliva de pisica dezifecteaza, si e si coagulant.

| Gigiduru007 a răspuns:

Unge cu crema de galbenele.