| Dante30 a întrebat:

Buna seara TPU,
De cateva zile o pisicuta in varsta cam de 1-2 ani maxim, ne tot frecventeaza fiindca ii tot punem mancare afara.
Eu impreuna cu iubita mea am decis sa o adoptam, insa dupa o seara in casa si ore de a incerca sa o invatam sa foloseasca litiera, nu am ajuns la nici un rezultat.
Just a loooot of stuff on the floor, and a bemused cat.
Momentan e inca afara pe veranda casei noastre, sincer nu vrem sa se tot chinuiasca asa.
Stim tot ce trebuie sa ii facem, aka vaccinuri, deparazitare etc, iubita mea are si ea pisica in Ro.
Cum as putea sa o invat sa foloseasca litiera? Noi am incercat cam totul.
Incep sa disper ca plang de pisica asta dar e un haos cand vine vorba sa isi faca nevoile...
Ce sfaturi imi puteti da?
Cum am putea sa o educam sa foloseasca litiera?
Si no, google is my friend and so is Youtube, dar e cam "prostuta"/nestiutoare asa ca imi da cu virgula...

Răspuns Câştigător
| alina2k18 a răspuns:

Pai pisicile de au stat afara au alt stil de viata, e un pic mai greu sa fie educate, unele se duc la litiera sa faca fara ca macar sa fi vazut o data o litiera vreodata si altele... cam ca a tawinking
Incearca sa ii iei o litiera inchisa, sa aiba intimitatea ei, nu ii lua nisip din acela f parfumat, un silicat de calitate bun.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Tu vrei sa înveți în câteva ore o pisica care a stat cel puțin un an afară...
Eu n-am reușit sa învață o pisica care a stat 2 luni afara într-un an de zile (zic și eu, asa, fata de altele) și tu vrei în nici o zi...

| Goete a răspuns:

Tu ai invatat in cateva ore?

| Goete a răspuns:

"Just a loooot of stuff on the floor, and a bemused cat."
Ooo, you are verrrrry clever and you cannot speak with the cat?
Mama, ce aere va dati!
Tot degeaba, chineza.e mult mai vorbita ca engleza, poate asa ai fi reusit sa intri in comunicare si cu pisica

| Dante30 explică (pentru Goete):

Asta nu voi intelege niciodata, esta atat de greu sa acceptam ca traim in lumea in care traim? Si ca engleza este la orice colt?
De ce simti nevoia de a incepe un argument? Chiar nu se poate raspunde civilizat in zilele noastre?
Du-te si ia-ti un sac de box sau ceva, am pus o intrebare nevinovata, dar mai nou pana si a incerca sa faci o fapta buna, e incorect.
Trebuie sa fim toti robotei perfecti nu?

| Goete a răspuns (pentru Dante30):

Eu chiar nu simt.ca Engleza este la fiecare colt.
Dar simt aproape zilnic chineza.
Si scuza-ma, nu stiam.ca esti dintre aceia care stau pe la.colturi