| MateiBughianu a întrebat:

Bună, știți cumva cca câți metri pătrați are nevoie un Golden Retriver ( pentru alergat )?
Vreau să îmi iau un G.R., dar mama mea zice că avem o curte prea mică ( 174 metri pătrați ), este destul?

1 răspuns:
| AlyS074 a răspuns:

Nu conteaza cat de mare este spatiul pentru joaca. Si eu am un Golden Retriever fetita de 1 an si nu ma joc doar in curte cu ea. Mai ies afara si mergem in parc si ne jucam acolo, ne plimbam pe strada, dar depinde si de comportamentul tau fata de ea/el. Daca ai rabdare si vei stii sa il/o dresezi corect, nu va conta cat de mare e curtea ta. Si oricum nu te vei putea juca cu ea/el doar la tine in curte. Va trebuii sa mergi si in alte zone mai mari sa te joci cu el/ea.

Deci da e destul.