| Lowraaa a întrebat:

Buna!
Sunt destul de ingrijorata pentru ca pisoiul meu in varsta de cateva luni deoarece vomita uneori dupa ce mananca. Tin sa precizez ca ii dau de mancare doar hrana uscata de la Purina, plicute de hrana umeda pentru pisoi si uneori carne de pui fiarta.
Pisoiul este foarte energic, nu prezinta semne de boala si este foarte jucaus. Prietenul meu spune ca vomita din cauza ca mananca foarte repede iar dupa aceea se joaca foarte energic cu cealalta pisica a mea in varsta de 1 an si jumatate. Vreau sa il duc la veterinar pentru un control mai amănunțit.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Da' de deparazitare i-ai dat ceva?

| Totenkampf a răspuns:

Îți recomand să-l duci la un veterinar cât mai repede posibil. Și al meu prezenta aceleași simptome incipient, după care a devenit din ce în ce mai obosit, până să ajungă de-a dreptul letargic. Mi s-a spus că avea probleme digestive și febră, și că orice moment de așteptare putea fi fatal.

| Lowraaa explică (pentru Catrice):

L-am deparazitat de cand l-am adus acasa, insa inca nu l-am vaccinat

| mgtow a răspuns:

Il duci la medic sa il repare pedegeaba zici ce crezi ca are daca nu sant medici veterinari aici

| Violleta2022 a răspuns:

Da-i mai des sa manance, fiindca il infometezi dandu-i rar si el mananca disperat cand ii pui mancarea in fata, de aceea vomita dupa aceea.
un pisoi mananca de 4-5 ori pe zi, uneori chiar mai des, fiindca manaca putin si se simtflamanzi tot timpul.