| iustin987 a întrebat:

Buna,sunt din Suceva si as dori sa stiu cateva lucruri de un caine hasky:1). de unde sa mi-l iua(cumpar):2). cam cat costa aproximativ :3)1 ce sa-i dau de mancare :4). ce conditii sai ofer (cum sal ingrijesc)

Multumesc!

dau Funda!

6 răspunsuri:
| PisicutzaCenusie a răspuns:

Un caine Haski este un caine inteligent. Uite cat costa :367lei.Uite cu ce tree sal hranesti:bucati de ficat uscate (hipermarketiuri). Uite conditiile:tree sal speli o data pe saptamana, sai frevci blana cu perie sp[ecializata.

| iustin987 explică:

Imi puteti spune o locatie din suceva care ar avea caine haski adica pe unde se afla

| ovydyu1992 a răspuns:

Sall uite raspunsurile:
1)http://www.animalutul.ro/anunturi/caini/husky-siberian/
2)In jur de 200 lei un pui
3)Pai asta te interesezi la medicul veterinar care iti poate recomanda un meniu pentru o crestere si alimentatie sanatoasa, ce difera de la o varsta la alta
4)Asta depinde de tine...Va trebui scos foarte des la plimbare(3-4 ori pe zi), daca il lasi la curte afara sa ii pui un adapost la umbra sa nu fie expus la soare pentru ca el este un caine adaptat mediului rece, sa nu stea in umiditate, sa ii faci curat si cel mai important sa ii asiguri hrana si lichide exact dupa cum iti spune veterinarul.

| iustin987 explică (pentru ovydyu1992):

As vrea sa-mi dai si un magazin de unde pot sa-l achitionez
(unde se afla)

| Cristian_Marin_1999 a răspuns (pentru iustin987):

Asta poti sa couti pe googale sunt mii de informati din astea

| Cristian_Marin_1999 a răspuns:

Asculta aici nu stiu de unde se cumpara
dar stiu ca poti sai dai :croante, mincare pentru ciaini sau daca nu iti permiti cereale
dresaj:pune-i deasupre nasului o reconpensa si cind va sarea ia mina
pina la urma o sa oboseasca si va sta jos. atunci dai reconpensa. funda?