| Cringeus a întrebat:

Salut, as dori sa pun intrebare pentru cunoscatori!
As vrea sa imi iau un caine Huski Siberian de preferat un mascul si nu stiu in ce conditii trebuie crescut si ce fel de mancare trebuie sa ii dau!
Daca ar fi sa imi iau un caine ar fi de preferat sa stiu cum sa-l ingrijesc, asa ca ma puteti ajuta?
Daca vreti voi, dau si funda!

Răspuns Câştigător
| Friday13 a răspuns:

Pai, am un prieten care are 2 caini husky, (eu am 1 ciobanesc german, metis) si ii plimba zilnic, conditiile nu sunt cu mult diferite de cele obisnuite oricarui fel de caine, iar mancare, poti sa ii dai bobite pentru caini sau unele din mancarurile pe care si noi le mancam, o sa iti recomande veterinarul tipul de bobite deoarece daca e mic o sa iti dea juior, va trebuii sa ii faci vaccinuri care sunt destul de scumpe si microciparea. In principal trebuie sa aiba apa proaspata in fiecare zi, iar iarna de 2 ori pe zi daca il tii afara, sa nu inghete apa. Va creste destul de mare deoarece nu e de talie mica happy e intre mare si medie. Cainii din rasa husky sunt destepti ca si ceilalti de altfel si foarte puternici, trebuie plimbati zilnic fie ca il tii undeva in casa sau legat afara, daca are spatiu mare unde sa alerge nu va fi o problema.Il poti invata trucuri cum ar fi sa stea jos, sa dea labuta etc. Ii poti confectiona jucarii sau cumpara. Daca il tii afara va trebuii sa ii faci o cusca.Cam atat am stiut sa iti spun, daca mai ai intrebari, intreabawinking si poti cauta pe google deoarece vei gasi mai multe informatii privind ingrijirea cainilor in general.

| Cringeus explică (pentru Friday13):

Mersi mult, mi-ai fost de foarte mare ajutor!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ii trebuie mancare muuulta.
Poate manaca cat trei oameni adulti.
Si ii trebuie loc de miscare, multa.