| xlr8rq1 a întrebat:

Vreau sa cumpar un pomeranian tip Boo si as dori sa stiu cum trebuie sa-l ingrijesc,odata la cat timp trebuie vaccinat,deparazitat etc,ce fel de mancare poate manca, etc si cat costa toate acestea.
Funda!

Răspuns Câştigător
| Bianca4926 a răspuns:

Trebuie pieptanat zilnic, spalat la 2 saptamani,NUMAI CU SAMPON PT CAINI,NU PT OAMENI.Un Pomeranian are nevoie de propriul spatiu si de locul de dormit propriu,in acelasi timp are nevoie de spatiu si de joaca,si are voie sa priveasca pe geam, Pt dresaj are nevoie de un Clicker care poate fi achizitionat din orice Pet-Shop, si de asemenea bolul propriu de mancare si apa, DOAR DIN PLASTIC.un poomeranian se hraneste cu Royal-Cannin Junior, acesta are nevoie obligatoriu de zgarda si trebuie facut un vaccin pe luna timp de patru luni
zgarda-10 lei
vaccin-10 lei x 4=40 lei
culcus-100 lei sau mai putin
un bol-2 lei x 2=4 lei
Royal-Cannin-10 lei\kg
sampon-10 lei sau mai mult(depinde de calitate)
Clicker-12 lei
pieptan caine-5 lei