| YumiSukinanda a întrebat:

sunt ingrijorata, catelul meu pikinez Bobita de 3 ani se simte cam molepsit...adica nu prea are chef de joaca si toata ziua doarme, acu 2 zile nu dormea aproape deloc si era mai jucaus, acum parca nu prea..si ori e de la caldura, ori s-a imbonavit, ce ziceti?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stii ce-s viermii intestinali? laughing) pai ar cam trebui sa te mai documentezi din cand in cand big grin

| Şi_Atât_Andu_1994 a răspuns:

Poate are viermi intestinali.

| YumiSukinanda explică (pentru Şi_Atât_Andu_1994):

Ce-s aia? e grav?

| vrabiuta a răspuns (pentru YumiSukinanda):

Nu este grav viermi se fac de la lapte dar se vad in scaune eu nu cred oricum asta cred ca ii e cald sau s-a plictisit iesi odata cu el in parca si o sa vezi ca isi revine

| Şi_Atât_Andu_1994 a răspuns:

Bineinteles ca e grav daca are viermi intestinali.

Citeste aici: http://www.formula-as.ro/......nali-14390

Desi e despre om aici, catelul prezinta aproape aceleasi simptome, oricum este bine sa ii dai sa manance(il fortezi) usturoi macar 2-3 ori pe luna. Daca are viermi usturoiul ii omoara, daca nu are ii intareste sistemul imunitar.

http://wordanimal12.wordpress.com/......-naturale/