| Bogdanxx a întrebat:

Acum 2-3 saptamani pisica mea a fatat 3 pui, azi dimineata pisica a murit, cum as putea hranii puii?

Răspuns Câştigător
| Random123456 a răspuns:

Du-te la o farmacie veterinara si ia lapte praf pentru pisicute si un biberon special. Eu am gasit anul trecut, pe strada un pui de pisicuta care nu avea mai mult de 2 saptamani, nu manca nimic, am mers cu el la veterinar si mi-a dat un biberon micut si niste praf de lapte de pisica pe care il amesteci cu apa si i-l dai cu biberonul. NU le da lapte de vaca caci pot muri. Du-te fuguta la farmacie, e vreo 5 lei acel prafulet si biberonul in jur de 10-15, acum cred ca depinde de farmaci. Oricum, nu e o avere pentru niste suflete ne-vinovatewinking

| Bogdanxx explică (pentru Random123456):

Eu stau la sat, cea mai aproape farmacie veterinara e la 70 km si nu pot merge pana acolo, exista alta solutie, pentru ai salva?

| Random123456 a răspuns (pentru Bogdanxx):

Poti incerca cu o seringa dar ai grija cand impingi sa nu apesi prea tare sa nu-i ineci si in ultima instanta poti folosi lapte de vaca, poate ai noroc si nu vor pati nimic, daca nu ai cum face rost de lapte de pisica. Sper sa creasca mari si frumosi!

| Bogdanxx explică (pentru Random123456):

Pana acum nu au patit nimic
big grin

6 răspunsuri:
| PepsiGirl a răspuns:

O ce mila îmi este de puiuți! Dece a murit pisica? In orcie caz poți sa încerci sa le dai cu o seringa de 10 ml.

| Bogdanxx explică (pentru PepsiGirl):

Pisica a murit calcata de o masina sad

| Sarah2007 a răspuns:

Buna! Du-te la un Petshop si ia lapte praf pentru pisici Royal canin, e scump dar merita toti bani! Cumpara si un biberon pentru animale sau o seringa caruia ii scoti acul. Dupa ce mananca ia o vata inmuiata in apa calduta si freacai pentru a-si face nevoile. Multa sanatate puilor! Succes!