| Betty_9264 a întrebat:

Acum 3 zile catelusa mea Bichon a fatat 5 pui.
Pana acum a stat numai la ei.ii lingea, le dadea lapte.
Pana in aceasta dimineata cand nu mai era la pui.
Am pus mana pe ei din prima zi, si i-a acceptat in continuare.
Astazi ii cauta disperata...eu o duc la ei ii miroase si pleaca si continua sa-i caute! crying((
Ce sa fac? Va rog ajutati-ma!
Funda!

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Probabil nu-si mai recunoaste puii. Se mai intâmplă. Stii ce sa faci? Sa iei o cârpă moale, sa o freci bine de catelusa mama, apoi o freci de fiecare puisor pe rând, repeti procedura de atingere mama-pui (deci atingi cu cârpa pe mama cătelusilor, apoi freci puiul cu aceeasi parte. Iar mama, apoi alt pui care vine la rand, iar mama si un alt pui. Si tot asa.Intelegi? Cu rabdare, asta ca sa-si recunoasca puii.Asa se procedeaza si cand duci un alt catel străin, ramas fara mamică, ca sa-l adopte o alta catelusă.
Daca puii sunt atat de mici, doar de trei zile, atingi doar cârpa de ei(cu mirosul mamei), asta ca sa nu-i omori.

5 răspunsuri:
| Crucified a răspuns:

Du-o la psihiatrul de caini!winking poate are iluzii sau ceva!

| floresdemayo a răspuns (pentru Crucified):

Cred ca tu trebuie sa te duci la psihiatru, băietaș! Tu esti cel care are neaparat nevoie. La raspunsurile care le dai, chiar iti recomand cateva sedinte până iti revii.

| andrei7dream a răspuns:

Mda leai luat mirosul...

| YouDontHaveChances a răspuns:

Poate o tras o marihuana happy

| allylex a răspuns:

Daca nu ii mai primeste trebuie sa ai tu grija de ei. Dar cel mai bine consulta un medic veterinar.