| hellocat a întrebat:

Acum cateva saptamani am imprumutat de la o prietena un spray de la Dr. Schimdt pentru purici cu care am scapat in cateva zile. Dupa ce i-am inapoiat sprayul prietenei respective, in timp ce ma jucam cu pisicuta am gasit un purice pe ea. Am incercat sa-l omor si urmatoarea zi vad altul(se observa totusi ca nu era o infestatie grava pentru foarte greu se mai observa cate un purice). Eram foarte grabita, asa ca m-am dus in Animax si am luat o pipeta Francodex pentru pisicute(are 3 luni) pe care de abia i-am pus trei sferturi mai mult pe blana pentru se misca foarte rau. Dupa am aspirat absolut toata casa si curatat cat de cat covoarele cu apa fierbinte ca sa elimin posibilele oua de prin casa. Acum intrebarile mele sunt: credeti ca va mai functiona pipeta daca nu am pus-o pe toata? E normal ca deja dupa o zi tot nu s-a uscat solutia din acel loc pentru ca mai mult am masat cu solutie blana din respectiva zona? A mai folosit cineva pipete Francodex? Care ar fi alta metoda de a scapa de purici?
Dau fundaaa

Răspuns Câştigător
| Arthiom a răspuns:

Veterinar, sau intrebi la un petshop, simplu happy

0 răspunsuri: