| Dzm a întrebat:

Am si eu un catel de aproape trei luni.I-am facut aproape toate vaccinurile mai am unul.Saptamana trecuta vineri l-am cautat pe blana si am văzut ca are purici. I-am făcut baie, i-am pus zgardita.Dar era la fel de plin. Astăzi m am dus cu el la cabinet si i-a pus pipeta!
Voi ce stiti va scăpa de ei de la pipeta?
În cat timp isi face efectul?
Daca nu ar scapa cu pipeta cu ce ar scapa? Aveți idee?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

În câteva ore, vor muri negreșit. Poți verifica cu încredere. Nu va mai avea probleme o perioadă.
De obicei, timp de două luni, purecii/căpușele nu se vor mai atinge de el. Pe fiolă scrie că efectul ține doar o lună, dar adevărul e că pipeta cu antiparazitar îi ajută și în a doua lună.
Poți opta și pentru o zgardă antiparazitară, dar nu te baza 100% pe protecția ei. Nu va avea niciodată efectul picăturilor.
La fel, există șampoane antiparazitare, care îl protejează de purici etc

| Dzm explică (pentru floresdemayo):

Iti multumesc foarte mult!♥

1 răspuns: