| YouAndMe95 a întrebat:

Acum doua zile cateaua mea a nacut doi pui. De atunci nu mai mananca nimic! Ce ar trebui sa fac? Cum sa o fac sa manance? Este agresiva, nu te lasa sa pui mana pe ea...

5 răspunsuri:
| Kriss96 a răspuns:

1. Ti-ai imperecheat cateaua fara sa stii nimic, dar absolut NIMIC, despre imperechere. De ce ai imperecheat-o? Scrie undeva ca e obligatoriu? Ori iti place sa-ti chinui catelusa?
2. Are pui desteapto..Normal ca e agresiva. Probabil te cunoaste prea bine si nu vrea sa le faci rau puilor.
Lasand gluma la o parte, asa sunt catelele cand au pui. Nimic nu sti despre caini. Sper ca nu o hranesti cu briose!
3. Ar fi bine sa o duci la veterinar. Just in case.
4. Lasa-i mancarea langa ea, ca o sa manance ea. E asa din cauza puilor.

| karsivan a răspuns:

Du-i mancare linga cuib, nu pleaca de langa pui, daca nici asa nu bea si ni manica, trebuie sa fie dusa la doctor

| KinderBeeeib a răspuns:

Buna! Sa-ti traiasca big grin
Am trecut prin multe de astea pentru ca matusa mea e veterinar si vara stateam la ea si pentru ca am avut foarte multi caini.

In primul si primul rand este absolut normal sa fie agresiva, tocmai ce a fatat si in mintea ei nu ai voie NICI MACAR sa te apropii.Isi imagineaza, de altfel, ca orice catea ca ii vei fura puisorii! Rar am intalnit cazuri cand cainele e bland, are o protectie maxima mai ceva ca o ursoaica sau ca o mama umana.Eu zic sa lasi balta cazul cu agresivitatea ei, o sa ii castigi increderea pe parcurs, pe la vreo 2 saptamani cand puii au ochisori si se descurca singurei.

In al doilea rand, sunt doar 2 zile, instinctul matern nu o lasa sa plece de langa pui, ti-am spus ca are impresia ca toata lumea vrea sa ii fure puii.Incearca sa o lasi singura, va merge ea dupa mancare.Nu grabi lucrurile!

| BiancaCorches a răspuns:

Ori s-o duci la veterinar, ori sa o ti aproape de puii ei si sa le dai mancare pentru caini happy

| Blk_Bogdan_1990 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa o duci la un doctor cel mai bine.