| Christy448 a întrebat:

Am o catelusa "Chiwawa" in varsta de numai 1 luna si 2 saptamani, dar acum 2 zile,cand m-am trezit sa o scot afara,nu mai voia sa iasa,sa manance,sau sa bea apa.A dus-o mama la veterinar,dar tot ce ii face e sa ii puna niste perfuzii (cred ca pentru a o alimenta,deoarece nu mananca nimic). Cineva care stie,imi poate da un raspuns,cat de cat care sa poata sa ma convinga ce are cateaua? Funda, si multumesc anticipat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| tuGatita a răspuns:

Daca e bolnava degeaba o alimenteaza medicul ala. trebuie sa faca injectii cateaua ta. si cutzu meu a fost bolnav, respira greu nu manca, era racit (probabil) si i-a facut doctorita vreo 3 sau 4 injectii cu un antibiotic si a trecut. daca nu vrei sa moara du-o la alt medic. pe al meu l-am tinut 4 zile fara tratament si era sa il pierd. si dupa ce se vindeca fa-i vaccinurile

2 răspunsuri:
| dragos9234 a răspuns:

Este bolnava.....nu stiu exact ce are.
Am avut si eu pe vremea cand eram de numai vreo 7-8 ani un canis care patise acelasi lucru.
Veterinarul ii facea niste injectii dar nu stiu ce injectii erau.
A scapat pana la urma.
Du-o si la alti veterinari poate ii vor face si altceva.

| AlbaAura a răspuns:

Sper sa fie mai bine catelusa. Daca nu du-o la alt medic.Nu mai amana.