| Lorett a întrebat:

Buna TPU alaltaieri cineva mi-a adus o pisica si acum vrea sa ma muste dar dc? cand prinde imi ia mana intre labutele el si deschide gura si imi duce mana la gura ei dar eu o iau ca vrea sa ma muste dar dc?

7 răspunsuri:
| RedNose a răspuns:

Asa fac ele si eu am avut una si la fel facea, dar cand va mai creste, dupa 6 luni va renunta la acest obicei.

| stlucian a răspuns:

Pentru un pisoi, a musca este o forma de joaca, pe langa binecunoscutele urme de gherute de pe parchet sau canapele. Ca sa nu muste, o pisica trebuie invatata de cand este pui ca acest comportament nu este agreat; oricat de tentant este sa va folositi degetul pe post de jucarie nu este o idee prea buna. Dintii pisoiului in curand vor fi ascutiti si puternici si daca el este obisnuit sa-i "ascuta" pe mana dumneavoastra asa va face si cand va fi o pisica matura.
Pisicile sint foarte independente dar uneori nu le place ce faci atunci zgirie si musca. Dar de obicei o fac din joaca e normal!

Mai multe aici:
http://www.animalutze.com/articole/pisica-musca.php

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Asa se joaca pisicile. Vorbeste-i bland si lasa-i mana, sa nu o tragi brusc.Ii place sa fie mangaiata si alintata, iar daca are gherutele scoase, joaca-i usor prin fata cate o jucarie.Atarna ceva de un elastic, ca sa vezi joaca...

| iDangerous a răspuns:

Se joacă. A mea are un an jumate şi încă mă muşcă x.x Când o să mai crească o să fie mai cuminte. [ o să doarmă mai mult ]

| TheDarkestBeauty a răspuns:

Vrea sa se joace cu tine

Răspuns utilizator avertizat
| LudmilaFerro a răspuns:

Nu te cunoaste...