| anonim_4396 a întrebat:

Bună TPU, am 12 ani.

Iubesc foarte mult cainii,am un caine dar il tin la tara,deoarece este invatat acolo,si nu vreau sa ii rapesc fericirea.
Asa ca, imi doresc un puiut de talie mica, un catelus.In august este ziua mea,imi adun cativa banuti pana atunci, si voi primi, probabil 1500-1700 ron de ziua mea,de la mama, matusa si bunicii mei(adunati, in total)din care as da 1000-800 sau mai putin daca se poate,pentru a imi achizitiona un catelus, mai exact o catelusa de talie micutq, nu mai mare de 30 de cm cu tot cu cap, si nu mai mult de 4 kg, pentru a o putea lua in brate happy
Am nevoie sa ma ajutati in alegerea unei rase potrivite de caine.Stau intr-un apartament cu 2 camere,bucatarie, hol living si baie, si o voi scoate de doua sau trei ori afara.Va rog sa imi spuneti niste rase potrvitie pentru mine,dar care sa nu prea latre in apartament. Vreau sa ne intelegem,din pretul acela mentionat mai sus,vreau sa scot si accesoriile si mancarica pe luna aceea,eventual carnetelul,cipul si vaccinele primele, deci nu vreau un caine cu pedigree. Daca sunteti draguti, ma puteti ajuta?winking

5 răspunsuri:
| εмiLч97 a răspuns:

De talie mica este Yorkshire Terrier, Bichon (maltez, havanez etc.) si Shitzu. Mentionez ca Yorkshierul terrier e cel mai mic dintre cele trei rase mentionate mai sus happy

| untu a răspuns:

Iti recomand sa iei un pechinez sau teckel sau bichon sau yorkshierul terrier! Cel mai mic caine dintre toate rasele este yorkshierul terrier!

Răspuns utilizator avertizat
| EkToR a răspuns:

Cainein 4kglaughing glumesti nu poate atat o sa aive cand e pui.
Sfatul meu este sa iti iei un bulldog francez este mic usor de intretinut gasesti pana in 8 milioane, sau un bulldog englez acesta este de talei medie cam 45 cm cu cap si este mai somnoros odata cu varsta si nu trebuie scos pe afara super mult adica maxim de 3-4 ori si este si un caine inteligent sau un beagle o catelusa este destul de micuta adorabila si gasesti foarte usor daca te hotarasti imi dai mesaj de ajut eu sa gasesti un caine cu pretul ok....Eu am 3 caini deci na... snun destul de experimentat (un cane corso, bulldog englez si un pitbull)
Sper ca te-am ajutat.

| alice4stars a răspuns:

Iti recomand bichonul de talie mică, Yorkshire Terrier si Basset.