| Marutza1999 a întrebat:

Am nevuie de ajutor:ma mut la un apartament cu 4 camere si vreau sa imi iau un caine inteligent de talie medie sau mare care sa nu latre prea mult, sa fie dragut si sa fie usor de dresat...si sa poata pazi si casa. Multumesc anticipat! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| StartingANewLife a răspuns:

Ia-ti un husky. sunt niste caini foarte inteligenti si foarte frumosi

| anonim_4396 a răspuns (pentru StartingANewLife):

Husky sunt chiar foarte frumosi dar acesti caini prefera temperaturile scazute si au nevoie de multa miscare, acesti caini trag saniile.

7 răspunsuri:
| Larisa211 a răspuns:

Ce zici de un labrador retriver? E inteligent, usor de dreat, tali medie... Pe cand Husky sufera din cauza caldurii, si nu vrei o ista plina de interventii la vet., nu nu e prea usor de dresat, iar un bichon (nu bison) l-ar linge pe hot, si, in plus, e foarte indaratnic.
Deeeeci, FUNDA?

| AlexandraHNY a răspuns:

Ma scuzati dar astia nu sunt medii
cainele mediu variaza intre 12 si 19 kilograme
intre acestia ai putea sa alegi : Beagle.foate frumos agil intelgent dra cam latra
si canicheul e frumos
cel imeprial

| bloodyhell a răspuns:

Eu prefer golden retriever e un caine foarte usor de dresat s, armonios, activ si puternic.

| Macsiim a răspuns:

@mirela01_4982 ai biston? daca da cu cat ti l.ai cumparat?

| mirela01_4982 a răspuns:

Eu prefer bisonul

| CCoSSmIIn1 a răspuns:

Ai putea sa iei un beagle, sunt destul de usor de dresat sunt cuminti si pot pazi casa daca sunt dresati corespunzatorwinking