| xFoxxy a întrebat:

Am 2 canari un mascul si o femela..Si se tot bat in momentul in care ii pun amandoi intr-o cusca.Am inceput sa-i separ insa observ ca masculul are un atasament fata de ea gen se urca pe colivie cat mai aproape de ea sau o striga..Deseori se bat dar uneori nu.Ce sa fac? Ii am din vara lui 2012..In prima zi cand i-am luat se hraneau,se sarutau,se curatau, dar acum nu mai sunt asa de atasati.Ce sa fac ca sa se indragosteasca? sau macaar sa nu se mia bata si sa socializeze.

Răspuns Câştigător
| vitaminastefan a răspuns:

Simplu. Incearca cu o oglinda daca nu iti permiti sa mai cumperi un mascul. Pentru imperechere e nevoie de 2 masculi si o femela.
Prin separare nu faci, decat sa asisti la un suicide din partea masculului.
Succes!

1 răspuns:
| BestTatto a răspuns:

Iti spun eu ce se intampla.Nu se bat! TIne minte... Daca auzi cv gen cum face un Soarece(subliniez soarecelaughing )Nu se intampla nimic atunci ar putea sa faca pui dar femela nu-i da voie pentru ca are un atasament de altcineva...