| viorika902 a întrebat:

Am 2 canari mascul si femela, ce se poate intimpla daca ii las impreuna intr-o colivie in timpul toamnei si iernii?

Răspuns Câştigător
| snooky97 a răspuns:

Buna! Pasarile (masc si femela)trebuie sa stea impreuna pentru a se inmulti,dar trebuie sa te asiguri mai intai ca se inteleg deoarece, spre exemplu, eu am avut o femela pe care o luasem cu vreo 5 ani in urma,si pentru ca se simtea singura i-am luat un mascul, pe care, din nefericire l-a omorat fiindca incerca sase apropie de ea (geva de genul vietii reale). Asta s-a intamplat de 2 ori si am hotarat ca nu are rost sa mai incerc.Succes!:X

5 răspunsuri:
| georgikk a răspuns:

Draga mea si eu am doi papagali(femela si mascul) eu de cand i-am cumparat stau impreuna si vad ca nu se bat.Cred ca ar fi bine sa ii pui in cusca, iar ca sa se inmulteasca le trebuie o mini casuta seciala poti merge la ce mai apropriat petshop si sa de sfatuiesit si acolo. Oarecum daca stam sa ne gandim in magazine cand ii cumparam cu stau acolo la gramada?

sper ca te-am ajutat si ac ti-am fost de folos

| andrei213 a răspuns:

Un little canar pai la vara cand te duci pe la ei la colivie o sa gasesti 10 canarilaughing

| Jeryko a răspuns:

Fac un little canar(cred nu stiu sigur)laughing)

| alex942 a răspuns:

Nu se imperecheaza in colivie.

| viorika902 explică:

Ms mult snooky97 eu pur si simplu nu vreau pui in timpul iernii, la ei a fost dragoste la prima vedere.)))))