| yolo240 a întrebat:

Buna,TPU! Am achizitionat de curand un catel diin rasa Husky, insa nu era nici macar deparazitat.Eu l-am deparazitat intern si i-am facut doua vaccinuri, urmand sa il fac pe al treilea.Medicul veterinar spune ca acesta nu are nevoie de deparazitare externa deoarece nu are purici.(tin sa mentionez ca l-am spalat o data)

Intrebarea mea este, credeti ca parul acestuia ar putea reprezenta un pericol pentru. sanatatea familiei noastre?

Multumesc anticipat de raspuns.

Răspuns Câştigător
| KinderBeeeib a răspuns:

Bună! Iți recomand sa îl periezi regulat (afară, nu în casă, si daca e posibil, poarta o masca chirurgicală, sunt in jur de 1 leu la orice farmacie). Daca il vei peria macar o data pe săptămână, nu va fi vreo problema.

1 răspuns:
| tintareco a răspuns:

Am şi eu un husky,nu cred că poate fi o problemă dar,nu uita,că este un cîine de zonă rece,eu am făcut un ţarc umbrit şi bine aerisit pentru el,apoi, facem şi plimbări pe malul rîului şi prin pădure, unde arbuştii acţionează ca nişte piepteni. Facem şi activităţi zilnice, nu uita că, husky, este cîine utilitar.Ai aici un link şi mai edifică-te şi ai grijă de husky pentru că şi el la rîndul lui va avea grija ta.
https://ro.wikipedia.org/wiki/Husky_Siberian