| Abibina a întrebat:

Am adoptat o catelusa de talie mare in iunie. De atunci am o problema cu ea care ma dispera. Ii cade foarte mult par. Dar nu are petece goale sau ceva. Daca se aseaza undeva poti linistit sa aduni un pumnulet de par dupa ce se ridica. Sa nu mai zic de haine. Cand se scutura ploua par de pe ea. Veterinarul zice ca e normal, dar mie nu mi se pare. O pieptan des, i-am facut si baie, dar problema nu se amelioreaza.
Va rog sa ma ajutati cu un sfat!

Răspuns Câştigător
| GabyT10 a răspuns:

Uleiul de somon il gasesti in farmaciile sau cabinetele veterinare, dar il poti comanda si online.Eu prefer sa iau ulei de somon salbatic lichid, scrie pe bidon cat se administreaza in functie de kg g.c(greutate corporala).Am incercat si capsule dar nu au acelasi efect. Daca o vei peria zilnic si o sa-i dai uleiul, sigur vei vedea o schimbare, eu am sesizat schimbare dupa 7 zile de administrare happy.

4 răspunsuri:
| GabyT10 a răspuns:

Trebuie periata zilnic si de preferat ar fi sa-i dai ulei de somon.Eu am o catelusa adoptata care a fost chinuita rau.De cand a fost batuta,a ramas cu traume,se streseaza din orice si-i cadea rau blanita, dar îi dau ulei de somon si acum e totul ok. Daca-i dai ulei de somon nu inseamna ca nu-i va mai cadea blana (e ceva normal, mai ales primavara si toamna, atunci schimba blana), doar ca va pica mai putin par. Sper sa te ajute raspunsul meu.Multa sanatate catelusei happy.

| Abibina explică (pentru GabyT10):

Am auzit si eu de uleiul de somon. Multumesc. De unde se ia sau in ce forma se administreaza?

| GabyT10 a răspuns (pentru Abibina):

Uleiul de somon il gasesti in farmaciile sau cabinetele veterinare, dar il poti comanda si online.Eu prefer sa iau ulei de somon salbatic lichid, scrie pe bidon cat se administreaza in functie de kg g.c(greutate corporala).Am incercat si capsule dar nu au acelasi efect. Daca o vei peria zilnic si o sa-i dai uleiul, sigur vei vedea o schimbare, eu am sesizat schimbare dupa 7 zile de administrare happy.

| Ana1687 a răspuns:

Si cateii mei au aceeas problema, este ceva normal, din pacate nu ai cum sa remediezi problema

| AndrewR a răspuns:

Consulta un alt veterinar, nu cred ca este ok sa ii cada atata par, sa nu fie o boala a pielii sau ceva.