| federerdinamo a întrebat:

Hello!:. Am o mare problema imi cade foare rau parul in special dupa ce ma pieptan sau dupa baie. Ce as putea sa fac sa nu mai imi cada (mentionez ca nu am absolut nicio bala sunt perfect sanatoasa)

funditahee hee

Răspuns Câştigător
| Iubescsaiubesc a răspuns:

Buna!:*
Nu prea ai ce sa facibig grin.
Adica, este absolut normal sa-ti mai cada.big grin
Acum aproximativ un an, si eu eram disperatalaughing... daroh go onmi-am dat seama ca ma stresez degeaba...parul se regenereazabig grin.si,daca vrei sa-ti cada mai putin, prinde-l intr-o coadahee hee

Sper ca te-am ajutat:*wave

2 răspunsuri:
| UniversaLove a răspuns:

Salutare
~*~Incearca sa nu mai stai cu stres sau cu griji, redu ghidajul rational si incearca sa mai si simti, sa iti mai asculti inima.Cauza caderii de par este: prea multa gandire rationala,stress,frica, neincredere in sine si viata, de la chimicalele din atmosfera.Mediteaza si stai mai des in natura.Multa sanatate si Iubire~*~

| Cornellia a răspuns:

Nu se recomanda deloc sa tii parul strins mai ales dupa baie asta e radacina de par foarte firava crede-ma nici cind e uscat nu-l tine asa :0