| Razwy123 a întrebat:

Am luat zilele astea un pui de caine lup si tot am incercat sa il scot afara cu lesa...dar cand se duce unde nu trebuie si il trag inapoi se opreste si cu greu il fac sa se miste la loclaughing
Cum pot sa il invat sa mearga cu lesa si sa ma asculte cat de cat?
Sau un site unde pot invatawinking

Răspuns Câştigător
| Tr3eaTxGh3osT a răspuns:

Simplu,cumparai o jucarie preferata, cum ar fi un os de jucarie sau cand face ceva gresit ii dai peste botlaughing Si ca sa vina dupa tine, arata-i jucariahappy La mine a functionatbig grin

| Razwy123 explică (pentru Tr3eaTxGh3osT):

Am incercat si cu o friptura si se uita la ea ca prostulaughing
Oricum o sa incerc, mersiwinking

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Cainele se obisnuieste cu lesa treptat. tu il traumatizezi. bravo. esti un geniu. iei caine si esti paralel cu educatul patrupedului. o sa ai un caine chinuit si traumatizat

| AtateaConditii a răspuns:

Mergi in continuare si el te va urma. Daca nu vrea, nu te opri, ii dai de inteles ca el e seful tau. Il tragi cu lesa si daca trebuie sa il tarasti dupa tine. Se va invata. Ii dai ceva boabe cand face o fapta buna. E important sa nu il mangai fara motiv, se va rasfata.